Slovan daroval nováčikovi Europa College šesťgólový výprask

fotot 2

Pred stredajším odchodom futbalistov Slovanu Bratislava na Gibraltár asi len málokto čakal, že sa naši futbalisti vrátia domov s takým dobrým výsledkom. Slovan odhodlaný vyhrať nad nováčikom súťaže UEFA Europa League – Europa College – narukoval do štvrtkového zápasu s plnou parou vpred a svojmu súperovi nastrieľal až šesť gólov. Taký dobrý výsledok bol nadpriemerný nielen na naše pomery, ale aj na tie európske – šesťgólovou nádielkou sa na súperovom ihrisku v celej lige ešte nikto nepochválil.

Vysoké očakávania

Spätný pohľad na predzápasovú morálku odhaduje, že tréner osemnásobného slovenského majstra, Dušan Tittel, neočakával nad tímom podobných kvalít nič iné iba víťazstvo. Ako bolo spomínané, tím Europa College je v lige úplný nováčik a na konte odohraných stretnutí mu figurujú dve skromné stretnutia (ktoré sa tiež skončili prehrou). Na druhej strane, skúsenejší Slovan bol na zápas dobre pripravený. Doba na prípravu síce nebola optimálna, no o to bola lepšia jej kvalita.

Slovan nezaváhal

Vysoké sebavedomie a podcenenie súpera by však mohlo byť pre Slovan kontraproduktívne. Ten však našťastie pristúpil ku zápasu zodpovedne a už v prvom polčase mu nastrieľal päť gólov (a to nie je na prvé dejstvo vôbec zlé). Posledným klincom do rakvy tímu Europa College bol v nadstavenom čase gól z kopačky Priskina.

foto

Hetrik Meszárosa

Strana belasých mala po zápase na svojej strane jedného významného hrdinu, a to Karola Mezsárosa. Hlavný aktér bratislavskej ofenzívy si na konto pripísal hneď tri presné a zásahy a vo veľkej miere tak prispel k dominantnému výsledku. A práve aj ten spôsobí, že odvetné stretnutie sa bude pre Slovan odohrávať v o moc uvoľnenejšom duchu.

Karol Meszáros po zápase vyhlásil, že Slovan sa veľmi teší z výsledku 6:0 a hráč neváhal smerovať chválu aj na svojich spoluhráčov. „Vedeli sme, že to bude náročné aj kvôli umelej tráve a nepríjemnému vetru, ale veľmi dobre sme sa s tým vyrovnali,“ dodal. Prvé dva góly útočníka padli do siete po centroch, zatiaľ čo ten tretí vznikol ako dôsledok individuálnej akcie. Bez ohľadu na strelca gólu si je ale tím vedomý, že len práve podobnou kolektívnou snahou to môžu v európskej súťaži dosiahnuť čo najďalej. Na druhej strane je aj skutočnosť, že zaváhanie Slovanu nad tímom súperových kvalít by sa po návrate na Slovensku len ťažko vysvetľovalo.

Na meno ďalšieho súpera si bude musieť Slovan počkať až do odvety 9. júla na Pasienkoch. Aj pred tým sa ale hráči a tréner zhodli na tom, s ktorým z európskych klubov by sa chceli stretnúť ďalej – University College of Dublin. Fanúšikom Slovanu teraz neostáva nič iné, len držať svojmu tímu palce aj naďalej a smerovať svoje tipovanie na ďalšie úspechy. Ako ďaleko sa podarí Slovanu prebojovať v európskej súťaži? To sa ukáže už onedlho.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk