Slovan definitívne zostáva v KHL, trénerom bude Říha

tréner Miloš Říha, Slovan Bratislava
SITA

Slovan Bratislava definitívne potvrdil zotrvanie v Kontinentálnej hokejovej lige, ktoré bolo pre ekonomické problémy klubu do poslednej chvíle otázne. Manažment sa snažil získať dostatok financií na fungovanie a strategického partnera už od konca februára, keď sa skončila predchádzajúca sezóna.

„Oficiálne a definitívne potvrdzujeme štvrtý ročník nášho pôsobenia v KHL, ktorá bude pokračovať v Slovnaft Arene. Boli to náročné rokovania, ktoré sa konali počas dlhých mesiacov. V posledných hodinách sa nám podarilo dotiahnuť veci do takého konca, aby sme mohli definitívne potvrdiť účasť Slovana v súťaži,“ uviedol generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Mužstvo začne s prípravou na novú sezónu v pondelok 6. júla na zimnom štadióne v Lamači pod vedením nového trénera Miloša Říhu. Mená asistentov sa zatiaľ doťahujú, mohli by nimi byť Vladimír Országh a Roman Stantien.

„Miloš Říha má obrovské skúsenosti s KHL, rád by pokračoval v tejto lige. Slovan pozná veľmi dobre, získal s ním dvakrát slovenský titul. Pozná mentalitu našich hráčov, vždy rád pracoval s mladými. Chceme sa držať kréda – budovať Slovan ako základ pre slovenskú reprezentáciu,“ skonštatoval Maroš Krajči, podľa ktorého bolo v hre viac kandidátov na trénerský post.

Na úvodnom zraze v pondelok 6. júla ešte nebude kompletný káder. Rokovania o doplnení kádra sa začnú až v tomto období. Momentálne sú pod kontraktmi Milan Bartovič, Matt Murley, Ladislav Nagy, Peter Ölvecký, Dominik Rehák, Andrej Šťastný a Denis Godla. Slovan má v talóne dvoch kanadských brankárov, zatiaľ však nie sú rokovania uzavreté.

Záujem mal o Mareka Hrivíka, ktorý však pokračuje v zámorí. Generálny manažér je v kontakte aj s Michalom Sersenom, Ivanom Švarným, Vladimírom Mihálikom, Žigom Jegličom, Rokom Tičarom či Václavom Nedorostom, niektorí sú už aj predbežne dohodnutí. Hráči o pokračovaní Slovana v KHL vedia od stredajšieho večera, postupne sa budú zapájať aj do prípravy, ktorej prvý zápas je na programe 4. augusta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk