Slovan inkasoval štyrikrát, doma nestačil na moskovský Spartak

ilustračná: pixabay

Hokejisti HC Slovan Bratislava nebodovali v utorňajšom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), Spartaku Moskva podľahli na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu 1:4.

Hostí poslal do vedenia v 16. minúte Jaroslav Kosov a presne v polovici zápasu sa v presilovke presadil Iľja Zubov. „Belasí“ znížili v závere druhej tretiny presnou koncovkou Mária Grmana, ale po prestávke rýchlo inkasovali z hokejky Benjamina Maxwella. Vo zvyšku tretej časti hry domáci už neskórovali, naopak do prázdnej bránky sa presadil Alexander Chochlačov. Zverenci VLadimíra Országha si pripísali ôsmu prehru v aktuálnom ročníku.

Dvanásty duel aktuálnej ligovej sezóny odohrá Slovan vo štvrtok na domácom klzisku v tradičnom čase o 18.30 hod. proti fínskemu Jokeritu Helsinku, ktorý je momentálne lídrom západnej konferencie.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – utorok

HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Gól: 40. Grman (Virta, M. Sukeľ) – 16. Kosov (Talalujev, Šaškov), 30. I. Zubov (Kutejkin), 44. Maxwell (Leščenko, Chochlačov), 59. Chochlačov.

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuľov, Cyplakov – Kučava, Novikov (všetci Rus.), 6 746 divákov.

Zostavy:

Slovan: Čiliak – Sersen, É. Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Schaus, Švarný, Hedera, Jánošík – Řepík, Taffe, Virta – Lamper, Chipchura, M. Lunter – M. Sukeľ, C. Rau, Červený – Liška, Šimun, T. Hrnka.
Spartak Moskva: J. Hudáček – Provoľnev, Gončarov, Kutejkin, Osipov, D. Kalinin, Kulik, V. Sorokin – Daugavinš, Hanzl, Karsums – Chochlačov, Maxwell, Leščenko – Truňov, I, Zubov, Nikoncev – Kosov, Šaškov, Talalujev.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.