Slovan môže skončiť v konkurze, spoločnosť Pro-Hokej nenavrhuje udeliť "belasým" licenciu

Juraj Koval
Foto: SITA/Jakub Julény

O návrhu na vyhlásenie konkurzu má sudca Vladimír Sklenka rozhodnúť do pondelka.

Hokejovému klubu HC Slovan Bratislava hrozí konkurzné konanie. Dňa 28. júna bol totiž na Okresný súd Bratislava I podaný návrh na vyhlásenie konkurzu bývalého účastníka KHL a 8-násobného slovenského majstra. Spomenutý návrh mal podľa denníka Sme podať jeden z hráčov, ktorému vedenie Slovana dlhuje výplaty.

Na pondelňajšej tlačovej konferencii sa výkonný viceprezident klubu Juraj Široký ml. vyjadril, že Slovan dlhuje peniaze približne 60 hráčom v celkovej hodnote tri milióny eur. Takisto podľa spoločnosti Pro-Hokej nepodal čestné prehlásenie o splatení podlžností, respektíve dohodu s hráčmi prostredníctvom splátkových kalendárov.

Otázka konkurzného konania

Keďže do 1. júla nepredložil čestné prehlásenie, skonštatovali sme, že podmienky nesplnil a tým pádom nenavrhneme Výkonnému výboru SZĽH udeliť licenciu Slovanu Bratislava,“ skonštatoval pre portál Šport24.sk Juraj Koval, predseda predstavenstva spoločnosti Pro-Hokej.

O spomenutom návrhu na vyhlásenie konkurzu má sudca Vladimír Sklenka rozhodnúť do pondelka 15. júla. „Otázkou konkurzného konania sme sa nezaoberali, pretože sme v čase zasadnutia nemali túto informáciu. Zo smerníc SZĽH však vyplýva, že klubu, ktorý je v konkurznom konaní, nemôže byť udelená licencia. Súd má teraz pätnásť dní na to, aby rozhodol o prípadnom začatí konkurzného konania,“ dodal Koval.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk