Slovan musí podať nezáväznú extraligovú prihlášku do 15. mája

Slovan Bratislava, hokej
ilustračné SITA

Kluby s právom štartu v Tipsport extralige musia na Slovenský zväz ľadového hokeja do 15. mája podať prihlášku do súťaže, ak v nej chcú účinkovať aj v sezóne 2015/2016.

Týka sa to aj Slovana Bratislava, ktorý stále hľadá možnosti na pokračovanie v Kontinentálnej hokejovej lige. Podanie prihlášky však ešte neznamená, že tím napokon bude účinkovať v najvyššej slovenskej súťaži.

„Každý klub má právo z prihlášky vystúpiť bez následkov a dôsledkov do konania kongresu, respektíve Rady Slovenského zväzu ľadového hokeja,“ uviedol pre Rádio Slovensko šéf spoločnosti Pro-Hokej Vladimír Paštinský.

Toto pravidlo platí aj pre bratislavský Slovan, podanie prihlášky do extraligy teda ešte neznamená, že by nemohol hrať v prípade dostatku finančných prostriedkov v KHL. Kongres SZĽH sa uskutoční 25. júna.

Každý účastník najvyššej slovenskej súťaže má ďalší termín do 1. augusta, keď musí preukázať a čestným vyhlásením potvrdiť vyrovnanie záväzkov voči trénerom a hráčom. „Vtedy mu môže byť udelená licencia, na základe ktorej môže hrať extraligu,“ doplnil Vladimír Paštinský.

Pro-Hokej, ktorý riadi najvyššiu slovenskú súťaž, má už pre prípad účasti Slovana Bratislava pripravený model súťaže s jedenástimi riadnymi účastníkmi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk