Slovan našiel investora a Slovensko tak bude mať naďalej svojho zástupcu v Kontinentálnej hokejovej lige

HOKEJ KHL: Bratislava - Petrohrad
ilustračné: SITA/Ján Slovák

Vďaka novému investorovi má Slovan aj vyrovnať dlhy voči hráčom.

V Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) bude pokračovať HC Slovan Bratislava, ktorému sa podarilo získať investora z Česka. Klub splatí hlavnému mestu vyše miliónový dlh za nájom a naďalej bude môcť hrať na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Máme dobrú správu, že pokračujeme v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Podarilo sa nám dohodnúť zmluvu, ktorú dnes podpisujeme s investorom, ktorého sme tak dlho naháňali. Informoval som o tom primátora Bratislavy Matúša Valla. Vyrovnáme náš dlh a otvoríme našu budúcu spoluprácu,“ uviedol pre RTVS člen predstavenstva HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml. a pokračoval: „Priorita je pre nás vyplatiť hráčov. Prvé peniaze, ktoré investor pošle, budú použité na vyplatenie hráčov, aby sme mohli poskladať nové mužstvo čím skôr, keďže je pokročilý čas na skladanie tímu pre KHL.“

HC Slovan Bratislava riešil financie v súvislosti s pokračovaním klubu v KHL, ale „belasých“ trápia dlhodobé problémy s dlžobami voči hráčom a aj dlhy za nájomné za využívanie Zimného štadióna Ondreja Nepelu, ktorý prevádzkuje mesto cez svoju organizáciu Správa telovýchovných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava (STaRZ). K 19. februáru dlhoval Slovan mestu za štadión takmer 1 milión eur, medzičasom už mal istú časť z tejto sumy uhradiť. „Sme radi, že Slovan potvrdil, že má investora, pravdepodobne zotrvá v KHL a uhradí kompletne dlh. Už v lete by mesto malo mať na účte všetky peniaze,“ poznamenal viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer podľa RTVS.

Slovan Bratislava pôsobí v KHL od leta 2012

HC Slovan Bratislava v pondelok podpísal zmluvu s novým strategickým, zahraničným partnerom. Jeho vstupom do klubu sa začne konsolidovanie dlhov, ktoré má klub v súčasnosti. Na základe dohody s predstaviteľmi samosprávy hlavného mesta klub zároveň uhradí aktuálny záväzok na nájomnom a službách za užívanie Zimného štadióna Ondreja Nepelu s termínom do 30. 6. 2019 a dohodne sa na podmienkach užívania štadióna v ďalšej sezóne. Po definitívnom potvrdení vedením ligy by mal Slovan aj naďalej pôsobiť v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL),“ uvádza sa v stanovisku HC Slovan Bratislava k celej situácii.

Slovan Bratislava pôsobí v ruskej KHL od leta 2012. Počas siedmich sezón sa do play-off prebojoval len dvakrát a v oboch prípadoch vypadol hneď v prvom kole vyraďovacej časti, pričom v bojoch o Gagarinov pohár ešte nevyhral ani jeden zápas. V ostatnom ročníku 2018/2019 bol Slovan najhorší spomedzi všetkých účastníkov KHL, keď zo 62 zápasov nazbieral iba 33 bodov, teda o 9 menej ako predposledné Dinamo Minsk. Neúspešné výsledky v KHL boli aj následkom toho, že pre finančnú neistotu v Slovane začal klub skladať káder na jednotlivé sezóny dosť neskoro v porovnaní s konkurenciou.

So slovenskou extraligou sa Slovan Bratislava rozlúčil titulom v ročníku 2011/2012, odvety najvyššia domáca súťaž v hlavnom meste SR absentuje. Výnimkou bolo účinkovanie zväzového projektu HK Orange 20 na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu. Je možné, že v blízkej budúcnosti sa v Tipsport lige predstaví opäť bratislavský Slovan, táto alternatíva je možná aj paralelne popri štarte v KHL.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk