Slovan nestrelil lídrovi KHL ani gól

Hokejisti HC Slovan Bratislava neuspeli v druhom domácom zápase za sebou, keď prehrali s obhajcom titulu SKA Petrohrad 0:5.

Prvýkrát v sezóne však Slovanisti hrali pred vypredaným štadiónom. Po domácej sérii sa opäť predstavia na ihriskách súperov. Štvorzápasový trip odštartujú v stredu 1. novembra proti Barysu Astana.

Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Góly: 10. Gusev (Malcev), 15. Širokov (Kalinin, Koskiranta), 21. Plotnikov (Kovalčuk, Zubarev), 27. Vojnov (Gusev), 51. Rykov (Barabanov). Rozhodovali: Oskirko, Fatejev – Palej, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov.

Slovan Bratislava:
Štepánek (21. Mazanec) – Ebert, Després, Sersen, Bačík, Voráček, Švarný, Barker – Řepík, Boychuk, Kašpar – Genoway, Viedenský, Hrnka – Skalický, Šťastný, Buchtele – Mikúš, Sádecký, Bezúch
SKA Petrohrad: Koskinen – Vojnov, Zubarev, Gavrikov, Jakovlev, Rundblad, Chafizullin, Rukavišnikov, Rykov – Plotnikov, Prochorkin, Kovaľčuk – Kalinin, Koskiranta, Širokov – Barabanov, Malcev, Gusev – Ketov, Kablukov, Tichonov

Domáci začali proti favoritovi aktívne, ale žiadnu z ponúknutých príležitostí nevyužili. V 10. minúte otvoril skóre Gusev, v 15. minúte zvýšil na 2:0 Širokov. Líder KHL mohol do prestávky vyhrávať aj vyšším rozdielom, ale Kovaľčuk s Plotnikovom brankára Štepánka neprekonali.

Kapitán tímu SKA Petrohrad Iľja Kovaľčuk.

V druhej časti však inkasoval od Plotnikova už po niekoľkých sekundách a vystriedal ho Mazanec. Strely hostí neustále pribúdali a na 4:0 zvýšil v 27. minúte Vojnov. Slovanisti sa neustále dostávali pod tlak a Petrohrad svoje vedenie kontroloval.

Poslednú časť opäť začali lepšie domáci, ale ich najsvetlejším momentom bola až víťazná bitka Skalického s Tichonovom. Hráči Slovana nepretavili aktivitu ani do čestného gólu a v 51. minúte uzavrel skóre zápasu Rykov.

Brankár Jakub Štepánek nastúpil do zápasu po dlhšom čase a už po 21. minútach musel byť vystriedaný. Predovšetkým vyzdvihol zakončovanie hráčov SKA: „To skóre je hrozivé, ale mohlo byť ešte horšie. Šance sme mali aj my, ale nezakončili sme ich tak, ako Petrohrad.“

Brankár Slovana Jakub Štepánek po inkasovanom góle na 0:3.

„Petrohrad je veľmi silný tím. Majú peniaze, majú hráčov, majú všetko. Hrajú neskutočne v pohode a dnes si to na nás zase dokázali,“ povedal na adresu neohrozeného lídra Západnej konferencie Marek Mazanec.

Svetlý moment zažil Pavol Skalický, ktorý vyhral svoj súboj s Tichonovom: „Trafil ma zozadu a k tomu prišla frustrácia. Pobili sme sa. To patrí k hokeju, zobrali sme to chlapsky.“

Slovan sa v Západnej konferencii nachádza na 12. mieste so stratou dvanástich bodov na ôsme HK Soči. Petrohrad túto konferenciu vedie o 23 bodov pred CSKA Moskva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.