Slovan nevníma prípadný návrat do extraligy ako krok späť

HOKEJ-KHL: Bratislava - Mytišči
Neúspešný realizátor trestného strieľania Libor Hudáček zo Slovana a brankár Atte Engren z Atlanta počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči. Bratislava, 22. január 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

Predstavitelia hokejového Slovana Bratislava začali po skončení ročníka rokovania o budúcnosti tímu a najmä o súťaži, v ktorej bude v novej sezóne klub pôsobiť.

V hre sú štyri alternatívy – Kontinentálna hokejová liga, slovenská Tipsport extraliga, rakúska EBEL a česká najvyššia súťaž. Klub by najradšej zotrval v KHL, čo je však v tejto fáze nereálne. „Ak by sa objavil sponzor, ktorý by doplatil poslednú sezónu a ponúkol garanciu na ďalšiu, radi by sme zostali v KHL. Je to však asi iba teória zbožného želania. Radi by sme mali do konca marca definitívne stanovisko, kde budeme pôsobiť,“ uviedol generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Slovan pôsobil v KHL tri sezóny, fanúšikovia si na súťaž zvykli a pravidelne zapĺňali štadión. Rozlúčka s hráčmi po poslednom zápase ročníka s Jokeritom Helsinki bola, akoby tím získal majstrovský titul. V súčasnosti všetko smeruje k tomu, že v novom ročníku už Slovan nebude pôsobiť v KHL. „Keď niečo končí, niečo nové sa začína. Na niečom novom teraz tvrdo pracujeme, čakajú nás stretnutia so zástupcami možností, ktoré máme. Zatiaľ sme absolvovali len predbežné rokovania, hlavné prídu v najbližších dňoch a týždňoch. Dáme dohromady podklady, zistíme plusy, mínusy, ktoré nám z toho vyplynú. Následne predstavíme podklady predstavenstvu a ono rozhodne, čo a ako ďalej,“ doplnil Maroš Krajči.

Zástupcovia klubov slovenskej Tipsport extraligy si dokážu predstaviť, že v budúcej sezóne by v súťaži účinkoval aj Slovan. Domácej súťaži by návrat bratislavského tímu pomohol marketingovo i ekonomicky a dostalo by sa jej opäť viac pozornosti. Z administratívneho hľadiska by bol návrat Slovana jednoduchý. Ešte pri odchode do KHL rozhodli predstavitelia klubov a spoločnosti Pro-Hokej, že bratislavský tím bude pri prípadnom návrate prijatý späť do extraligy. Krajči nevníma návrat do extraligy ako krok späť a podpora na vstup od klubov ho potešila. „Návrat do extraligy by nebol krokom späť. Extraliga nás vychovala, vyšli sme z nej do KHL. Súťaž má svoju úroveň a my sme patrioti. Určite by to preto nebol krok späť. Stanovisko klubov ma potešilo, chcel by som sa im za to poďakovať. Uvidíme, čo prinesie čas. Vážime si to a berieme aj ako záväzok,“ uviedol Maroš Krajči.

Slovan sa dostal počas pôsobenia v KHL na istú úroveň a v klube by si ju naďalej radi udržali. Zo sezóny 2014/2015 má však mužstvo aj veľa záväzkov. „Radi by sme ich čo najskôr splnili. Musíme rozmýšľať aj týmto smerom,“ tvrdí generálny manažér Slovana. Od budúcnosti klubu sa bude odvíjať aj zloženie kádra. V tejto fáze je predčasné rokovať o zmluvách či udržaní hráčov, keďže nie je známa súťaž, v ktorej bude klub pôsobiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk