Slovan pokrstil Tehelné pole víťazstvom a to aj vďaka predátorovi Šporarovi, Trnava nevzdáva boj o prvú šestku

slovan-tehelne-pole-stadion-vitaz-sita.jpg
Foto: SITA/Martin Medňanský

Vydarený podvečer Slovana podčiarkla najväčšia kulisa v dejinách najvyššej slovenskej súťaže s 22 500 priaznivcami, ktorí zaplnili tribúny do poslednej modrej sedačky.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvládli nedeľňajšiu ostrú premiéru na „novom“ Tehelnom poli na výbornú. V najslávnejšom slovenskom derby triumfovali nad hráčmi úradujúceho šampióna FC Spartak Trnava 2:0 a najlepším možným spôsobom pokrstili svoj novučičký stánok. Vydarený podvečer podčiarkla najväčšia kulisa v dejinách najvyššej slovenskej súťaže a to 22 500 priaznivcov, ktorí zaplnili tribúny do poslednej modrej sedačky.

Nám sa splnilo to, čo sme chceli. Už pred zápasom boli veľmi veľké očakávania, či už od nás, zo strany médií alebo fanúšikov. Podarilo sa nám ich naplniť, čiže sme veľmi šťastní. Zo zisku troch bodov sme veľmi spokojní a postupnými krokmi pôjdeme zase ďalej,“ vyhlásil v pozápasovom hodnotení tréner Slovana Martin Ševela.

Slovan sa na Tehelnom poli predstavil po dlhých 3 385 dňoch. Ostatné roky strávil v „exile“ na susedných Pasienkoch. Dlhoroční fanúšikovia Slovana považujú Tehelné pole doslova za „posvätné“ miesto. To staré, „zbúrané“, bolo lokalitou, kde klub dosiahol obrovské úspechy. „Ľudia sa vrátili na štadión, vrátili sa na Tehelné pole. Kotol, ktorý bol za bránkou, strhol celý štadión, ktorý fandil. Mali sme z toho zimomriavky, bol to pre nás povolený doping. Dnes sme vďaka tomu hrali dvanásti proti jedenástim,“ neskrýval Ševela radosť zo zaplnených tribún na štadióne, ktorý bude využívať aj slovenská reprezentácia.

Bratislavčania po zimnej prestávke zvíťazili vo všetkých troch vystúpeniach, ani raz neinkasovali a pri „jarnom“ skóre 4:0 všetky ich zásahy zaznamenal slovinský kanonier Andraž Šporar. „Mám radosť, že mám v mužstve takého predátora, ako je Andraž. Sype mu to, čo je výborné. Je za tým tvrdý tréningový proces a veľká drina. V troch zápasoch sme ani raz neinkasovali, máme deväť bodov,“ dodal kormidelník Slovana. „Bol to pre mňa aj tím veľmi pekný večer. Atmosféra bola super vrátane predzápasového programu. Keď ľudia skandovali moje meno, pre také chvíle sa hrá futbal. Na Pasienkoch to bola katastrofa. Dúfam, že budeme naďalej hrať takto a fanúšikovia budú chodiť na naše zápasy,“ nadviazal neskôr v mixzóne 25-ročný rodák z Ľubľany Šporar.

Slovan je už istý víťaz základnej časti FL 2018/2019. V tabuľke má na líderskej pozícii po 20. kole suverénny 14-bodový náskok pred duom Dunajská Streda a Žilina. Spartak Trnava je momentálne na 7. pozícii s 25 bodmi a stále bojuje o prienik medzi elitnú šestku. V záverečnom kole základnej časti však musí vyhrať „na ihrisku“ nováčika zo Serede. „Náš cieľ je jasný – postup do prvej šestky a Slovenský pohár,“ poznamenal útočník Spartaka Kubilay Yilmaz.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk