Slovan prehral desiatykrát po sebe, v Bratislave triumfovalo aj Dinamo Riga

HOKEJ KHL: Bratislava - Riga

HC Slovan Bratislava – Dinamo Riga 3:4 (1:2, 2:1, 0:1).

HC Slovan Bratislava natiahol sériu prehier v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) už na desať zápasov, belasí podľahli na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v stredu aj hráčom Dinama Riga tesne 3:4. Slovan pritom do duelu vstúpil výborne, už v 8. sekunde otvoril skóre Jeff Taffe. Riga sa však nedala zahanbiť a v 36. sekunde vyrovnala zásahom Laurisa Darziňša. Hostia sa ešte v prvej tretine ujali vedenia, v početnej výhode sa presadil Mikelis Redlihs. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 24. min takisto v presilovej hre Linus Videll. Domáce družstvo vrátil do hry v 34. min Rudolf Červený a Taffe druhým zásahom v zápase v 37. min dokonca vyrovnal. Zverencom Vladimíra Országha to napokon na body aj tak nestačilo. V 47. min rozhodol o triumfe Dinama Riga takisto druhým zásahom Darziňš.

Slovanisti sú po 39 odohraných zápasoch na predposlednej 11. priečke Západnej konferencie so ziskom 23 bodov. Posledné Dinamo Minsk má o jediný bod menej, no odohralo o dva zápasy menej. Najbližší duel absolvujú hokejisti Slovana v utorok na ľade favorizovaného SKA Petrohrad.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – streda:

HC Slovan Bratislava – Dinamo Riga 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Góly: 1. Taffe (Řepík), 34. Červený (Taffe), 37. Taffe (Červený) – 1. Darziňš (Balinskis, M. Redlihs), 17. M. Redlihs (Darziňš, Maione), 24. Videll (Darziňš, Maione), 47. Darziňš (M. Redlihs, Balinskis)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Sidorenko – Sadovnikov, Sivov (všetci Rus.), 5855 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava: Štěpánek – É. Gélinas, Sersen, Švarný, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Bačík – Řepík, Taffe, Červený – Ch. Bailey, M. Sukeľ, M. Lunter – Lamper, Hrnka, Buc – Jeglič, Chipchura, Rau – Baranov
Dinamo Riga: Biľalov – Maione, Alisauskas, Balinskis, Sotnieks, Aľajev, Žile, M. Zanetti – Myttynen, McMillan, Clark – M. Redlihs, Videll, Darziňš – Dzierkals, Džeriňš, Meija – Marenis, Pavlovs, Gillies – Batna

„Bol to náročný bojovný zápas. Vyzeralo to takmer ako v play-off. Sú to pre nás veľmi dôležité body a nebolo jednoduché ich vybojovať,“ vyjadril sa k zápasu tréner Dinama Riga Girts Ankipans.

Vyjadrenie trénera Slovana Vladimír Országh znelo nasledovne: „Mali sme dobrý začiatok, ale okrem gólu sme v prvej tretine neukázali nič. Súper bol aktívnejší, rýchlejší, dominoval v súbojoch. Mali sme znovu niekoľko zbytočných vylúčení. V druhej tretine sme sa trochu zobudili, vyrovnali sme, ale znovu sme niekoľko momentov nezvládli. Bolo to málo, súper chcel uspieť viac. Potrebujeme hrať 60 minút a to sa nestalo. Hráme o budúcnosť Slovana, musíme sa zmobilizovať a začať vyhrávať.“

Priebeh zápasu bol napínavý

Zápas sa začal poriadne zostra, už v ôsmej sekunde otvoril skóre útočník Slovana Jeffe Taffe, ktorý zužitkoval presnú prihrávku pred bránku od Michala Řepíka. Vedenie „belasým“ však nevydržalo dlho, ešte v 36. sekunde vyrovnal strelou z veľkého uhla Lauris Darziňš. Hostia sa ujali vedenia v 17. min, skrumáž pred Jakubom Štěpánkom využil v početnej výhode Mikelis Redlihs.

V úvode druhej tretiny Slovan inkasoval znovu, v 24. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov v presilovej hre Linus Videll. O päť minút neskôr dopravili zverenci Vladimíra Országha puk za chrbát brankára Timura Biľalova, ale hlavný arbiter gól neuznal, pretože po konzultácii s videorozhodcom usúdil, že Řepík ho do bránky usmernil korčuľou úmyselne. V 33. min sa domáci predsa len dočkali kontaktného gólu, okamžite po vhadzovaní vypálil z pravého kruhu Rudolf Červený a prekvapil Biľalova. V 37. min strelil svoj druhý gól v súboji Taffe a vyrovnal. Konzultácia s videorozhodcom tentoraz Slovan o zásah neubrala. V závere prostrednej časti si utvorili dobré šance oba tímy, ale ani jedna z príležitostí sa neskončila za bránkovou čiarou.

Do tretej tretiny vstúpili mužstvá za nerozhodného stavu, ktorý vydržal až do 47. min, keď skóroval Laris Darzinš a znovu poslal lotyšský tím do vedenia. Vyrovnať mohol o dve minúty neskôr Matúš Sukeľ, ale jeho dobrý pokus kryl Biľalov. Slovan sa v závere pokúsil vyrovnať aj pri hre bez brankára, ale neúspešne a prehral už desiatykrát po sebe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.