Slovan prehral ôsmy zápas v sérii, na domácom ľade nestačil na Ufu

HOKEJ KHL: Bratislava - Ufa

HC Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 2:5 (0:2, 2:2, 0:1).

Hráči HC Slovan Bratislava prehrali aj ôsmy duel za sebou, keď v stredajšom súboji základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade podľahli Salavatu Julajev Ufa 2:5. Ruský tím mal výborný vstup do stretnutia, už po šiestich minútach si utvoril dvojgólový náskok zásluhou Teema Hartikainena a Jegora Dubrovského. „Belasí“ na to reagovali zmenou brankára a v druhom dejstve kontrovali dvoma zlepenými zásahmi Rudolfa Červeného s Adamom Liškom. Vyrovnaný stav však neudržali ani do prestávky, pretože striedajúceho Jakuba Štěpánka prestrelili Piotr Chochriakov a Dmitrij Kugryšev. Rovnaký hráč uspel aj v záverečnej tretine, čo znamenalo potvrdenie zisku dvoch bodov pre Salavat Julajev.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zostávajú po ôsmej prehre v sérii na desiatej priečke v Západnej konferencii a ich odstup od elitnej osmičky je momentálne deväťbodový. Najbližšie sa hokejisti Slovana predstavia v sobotu 8. decembra o 17.30 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde privítajú aktuálneho šampióna súťaže – Ak Bars Kazaň.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – streda:

HC Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly: 28. Červený (Meszároš, M. Sukeľ), 29. Liška (Chipchura, Sersen) – 6. Hartikainen (Larsen, Panin), 6. Dubrovskij (Kadejkin), 35. Chochriakov (Hartikainen, Omark), 37. Kugryšev (Omark, Larsen), 47. Kugryšev
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin, Rogačov – Deďuľa, Goľak (všetci Rus.), 4870 divákov
Zostavy:
Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, M. Grman, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Švarný, Bačík – Řepík, M. Sukeľ, Červený – Bailey, Taffe, M. Lunter – Lamper, Hrnka, Liška – Baranov, Chipchura, M. Sloboda
Ufa: Metsola – Larsen, Panin, Koledov, Arzamascev, Sergejev, Semionov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Tkačov, Burmistrov, Kugryšev – Majorov, Chochriakov, Lukin – Dubrovskij, Kadejkin, Žarkov – Šen

Úvod zápasu ponúkol viacero chýb a prerušení, ale hneď prvá strela do priestoru domácej bránky priniesla gól. Dánsky obranca Philip Larsen v 6. min nenápadne nahodil puk od modrej čiary a ten po teči fínskeho útočníka Teema Hartikainena skončil za chrbtom Mareka Čiliaka, ktorému vo výhľade clonili viacerí hráči. Už o 32 sekúnd prehrávali „belasí“ 0:2, keď ideálnu prihrávku Alexandra Kadejkina zužitkoval úplne voľný Jegor Dubrovskij. Lodivod Slovana ihneď zareagoval na nepriaznivý vývoj stretnutia oddychovým časom a zmenou na brankárskom poste, keď Čiliaka nahradil Jakub Štěpánek. V polovici prvej tretiny sa domácim naskytla šanca na brejk vo vlastnom oslabení, ale prihrávku Adama Lišku v prečíslení dvoch na jedného nedokázal spracovať Mário Lunter.

Na začiatku druhého dejstva si hokejisti Slovana prvýkrát utvorili súvislejší tlak v presilovej hre. Strelu Andreja Meszároša od modrej čiary nepríjemne tečoval Lunter, ale fínsky gólman Juha Metsola pohotovo zasiahol. V 28. min sa tretíkrát menilo skóre, keď Rudolf Červený doslova pretlačil puk za brankovú čiaru – 1:2. Presný zásah českého útočníka však musel potvrdiť až videorozhodca. Neubehla ani celá minúta a bolo vyrovnané. Z vrcholu ľavého kruhu pohotovo vystrelil Liška, ktorý síce netrafil puk ideálne, ale práve tým prekvapil Metsolu. Odpoveď ruského tímu prišla v 35. min, z nenápadnej akcie skóroval Piotr Chochriakov. Útočník Ufy úspešne usmernil puk od Hartikainena za bezmocného Štěpánka. Hneď vzápätí putoval na trestnú lavicu Liška a hostia využili ponúknutú presilovku. Vynikajúcu prihrávku Linusa Omarka premenil na gól Dmitrij Kugryšev. „Belasí“ mohli ešte do prestávky skorigovať skóre, no Jeff Taffe nezakončil presne samostatný prienik.

Ufa odštartovala tretiu časť hry dominanciou v početnej prevahe, ale Štěpánek podržal svoj tím a potom sledoval obrovskú príležitosť Červeného. Český krídelník v 45. min dorážal nepokrytý pred poloprázdnou bránkou, no v rýchlosti nedokázal znížiť na rozdiel jediného gólu. Úspešnejší bol na opačnej strane klziska Kugryšev, ktorý vystihol úmysel domácich obrancov na útočnej modrej čiare a vyrazil do brejku. V nájazde na Štěpánka zvolil presnú strelu pomedzi betóny a skóroval druhý raz v zápase. Trojgólový náskok si hráči ruského tímu pohodlne ustrážili, keďže Slovan nepúšťali do vážnejších šancí a pokusy domácich zlikvidoval Metsola.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.