Slovan prelomil streleckú smolu, v Minsku však nebodoval

HOKEJ KHL: Bratislava - Nižnekamsk
Ilustračná foto: SITA/Diana Černáková

Hráči Slovana Bratislava prehrali na ľade Dinama Minsk 3:5 v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy.

Belasí mali vynikajúci vstup do stretnutia, keď už v 46. sekunde skóroval Kyle Chipchura. Netrvalo však dlho a domáci hokejisti otočil nepriaznivé skóre. V druhej minúte vyrovnal Andrej Kosticyn a na konci štvrtej minúty poslal Minsk do vedenia Kanaďan Quinton Howden.

Slovan na začiatku druhej časti dokázal zásluhou Tomáša Hrnku vyrovnať, ale hrdinom zápasu bol spomínaný útočník z kolísky hokeja. Howden v druhej tretine skompletizoval hetrik, čím načal druhú desiatku svojich presných zásahov v aktuálnom ročníku.

Hostí ešte vrátil do hry presilovkový gól amerického legionára Jeffa Taffa, ale 33 sekúnd pred koncom spečatil víťazstvo domácich gólom do prázdnej bránky Andrej Stepanov. Slovan tak prehral v metropole Bieloruska šiesty zápas po sebe a zostáva na poslednom mieste Západnej konferencie. Najbližšie sa predstaví na domácom ľade, keď v piatok 11. januára privíta Víťaz Podoľsk.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – utorok:

Dinamo Minsk – HC Slovan Bratislava 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Góly: 2. A. Kosticyn (Tereščenko, Stepanov), 4. Howden, 29. Howden (Blum, Pulkkinen), 31. Howden (Pulkkinen, Gotovec), 60. Stepanov (Tereščenko, Wiercioch) – 1. Chipchura ( M. Sukel‘), 23. Hrnka, 54. Taffe (C. Bailey)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuljov, Tsypakov – Ivanov, Černyšov (všetci Rus.), 7 477 divákov

Zostavy:
Minsk: Enroth – Blum, Wiercioch, Chenkel, Lisovec, Gotovec, Osipov – Stepanov, Tereščenko, A. Kosticyn – Pulkkinen, Howden, Booth – S. Kosticyn, Kovyršin, Kogalev – Gavrus, Volkov, Kitarov
Slovan: Čiliak – Sersen, Jánošík, Grman, Klok, Bačik, É. Gelinas, Švarný – Lunter, M. Sukeľ, Červený – Rau, Taffe, Chipchura – Lamper, Buc, Hrnka – Jeglič, C. Bailey, M. Sloboda – Baranov

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.