Slovan v odvete remizoval s Krasnodarom, ďalej nepostúpil

SLovan Bratislava, futbal
SITA

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy 2015/2016 s FK Krasnodar 3:3 (0:2), ale ich minulotýždňová prehra 0:2 na pôde súpera posunula do play-off ruský klub. Hetrikom sa na Pasienkoch zaskvel útočník belasých Róbert Vittek.

Domácim nevyšiel vstup do stretnutia. Už v 7. min si Smolov ukážkovo zasekol Gorosita, ktorý ho fauloval v šestnástke a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Mamajev – 0:1. Zakrátko mal tutovku na kopačke Ari, obišiel aj brankára Muchu, ale loptu z prázdnej bránky vykopol Hudák.

V 12. min sa opäť tešili hostia, Smolov pripravil streleckú pozíciu Mamajevovi, ktorý vymietol pravý horný roh svätyne Bratislavčanov. Hostia sa po druhom góle upokojili a do polčasovej prestávky predviedli niekoľko pekných akcií.

Domáci mali dve nádejné príležitosti v 31. min. Najprv Hudák nedočiahol na Milinkovičov center z priameho kopu a o niekoľko sekúnd srbský legionár z hranice šestnástky vyprášil rukavice brankára Dikaňa. V závere prvej štyridsaťpäťminútovky sa k ďalším dvom streleckým pokusom dostal opäť Milinkovič, ale neuspel.

Po zmene strán sa o prvý vzruch postaral v 53. min Kubík, ktorého strelu vyrazil Dikaň. Z následného rohu hlavou znížil Vittek – 1:2. Útočník Slovana sa zaskvel aj v 60. min, keď po Gonzálezovom vysunutí zblízka prekonal gólmana hostí – 2:2. V 73. mohol Slovan dokonať obrat, strela Milinkoviča z priameho kopu však pristála na brvne hosťujúcej bránky.

Podarilo sa to až v 77. min Vittekovi, ktorý bol na konci peknej kombinačnej akcie domácich – 3:2. Hostia vyrovnali v nadstavenom čase z ďalšieho pokutového kopu zásluhou Smolova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.