Slovan začne 12. júna, v príprave do Rakúska i Česka

śk slovan bratislava, futbal
SITA

Na futbalistov ŠK Slovan Bratislava čaká okrem domácich podmienok letná príprava na nastávajúci súťažný ročník 2015/2016 aj v Rakúsku a Česku. Úvodný zraz hráčov je v piatok 12. júna o 9. hodine, nasleduje prvá tréningová jednotka, v pláne bronzového mužstva Fortuna ligy z uplynulej sezóny sú dve sústredenia v zahraničí i turnaj. Informuje oficiálny web bratislavského klubu.

Na úvod zverenci šéfa realizačného tímu ŠK Slovan Dušana Tittela (v oficiálnych ligových zápisoch o stretnutí je však uvedený ako hlavný kouč Ján Švehlík, pozn.) odohrajú priateľský duel v Partizánskom proti štvrtoligovému FK TEMPO pri príležitosti 75 rokov od založenia miestneho futbalového klubu. Toto stretnutie sa uskutoční v sobotu 13. júna o 15. hodine.

Hráči Slovana absolvujú prvé zo spomenutých sústredení v tréningovom centre Melk v Rakúsku od 15. do 20. júna: v rámci tohto pobytu nastúpia proti tretiemu tímu najvyššej srbskej súťaže FK Čukarički (16. júna) a následne aj proti albánskemu vicemajstrovi FK Kukësi (18. júna), v tomto prípade môže ešte prísť k zmene súpera.

Po návrate z Rakúska sa „belasí“ doma nezdržia dlho, už v termíne 22. – 27. júna absolvujú ďalšie sústredenie, tentoraz v ČR: dejiskom bude tréningové centrum Ratboř. Futbalisti Slovana si počas neho zmerajú sily s dvoma českými klubmi najvyššej súťaže FK Mladá Boleslav (23. júna) a Vysočinou Jihlava (24. júna).

Pred návratom domov sa „slovanisti“ ešte zúčastnia na turnaji Ministerský pohár v českých Čelákoviciach, kde nastúpia v sobotu 27. júna najskôr proti SK Slavia Praha a potom podľa výsledku so „zošívanými“ v ten istý deň v popoludňajšom finále (16.45 hod.) alebo v dueli o 3. miesto (15.00 hod.) proti jednému z dvojice FK Baumit Jablonec – FC Zbrojovka Brno.

Od júla už na ŠK Slovan Bratislava čaká príprava v domácich podmienkach a aj povinnosti v pohárovej Európe – prvom predkole Európskej ligy 2015/2006 (termíny: 2. a 9. júla). Meno súpera sa „belasí“ dozvedia pri žrebe 22. júna.

Prehľad stretnutí ŠK Slovan Bratislava v rámci letnej prípravy na nový súťažný ročník 2015/2016:
13. júna: FK TEMPO Partizánske (IV. liga) – ŠK Slovan Bratislava (15.00 hod., priateľský zápas pri príležitosti 75. výročia futbalu v Partizánskom)
16. júna: ŠK Slovan Bratislava – FK Čukarički (Srb.), v rámci sústredenia v Rakúsku
18. júna: ŠK Slovan Bratislava – FK Kukësi (Alb.- do úvahy prichádza aj zmena súpera), v rámci sústredenia v Rakúsku
23. júna: ŠK Slovan Bratislava – FK Mladá Boleslav (ČR, Třemošnice, 18.00 hod.), v rámci sústredenia v Česku
24. júna: ŠK Slovan Bratislava – Vysočina Jihlava (ČR, Žďár nad Sázavou, 18.00 hod.), v rámci sústredenia v Česku
27. júna: ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha (ČR, Čelákovice, 9.45 hod.), v rámci turnaja Ministerský pohár v Česku
27. júna: ŠK Slovan Bratislava – ??? (Čelákovice, buď duel o 3. miesto od 15.00 hod. alebo finále od 16.45 hod./jeden z dvojice FK Baumit Jablonec /ČR/ – FC Zbrojovka Brno /ČR/), v rámci turnaja Ministerský pohár v Česku

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk