Slovan zdolal Feronikeli aj v odvete a postúpil do 3. predkola

FUTBAL EL: slovan Bratislava - Glogovac

O gólové momenty sa postarali argentínsky obranca Vernon De Marco a maďarský reprezentant Dávid Holmann.

Futbalisti slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v odvetnom zápase 2. predkola Európskej ligy na pôde kosovského tímu KF Feronikeli 2:0. O gólové momenty sa postarali argentínsky obranca Vernon De Marco a maďarský reprezentant Dávid Holmann. V súčte oboch zápasov „belasí“ triumfovali pomerom 4:1 a zabezpečili si postup do tretieho predkola európskej klubovej súťaže číslo dva. V ňom ich čaká zdolaný tím z konfrontácie 2. predkola Ligy majstrov medzi írskym Dundalk FC a azerbajdžanským FK Karabach.

Úvodnú šancu zápasu si v 14. min vypracovali hráči kosovského šampióna. V šestnástke dostal priveľa priestoru krajný obranca Yll Hoxha, ale jeho zakončenie z ťažkého uhla vytlačil na rohový kop slovenský brankár Dominik Greif. O päť minút neskôr mali výhodu rovnakej štandardnej situácie aj zverenci Jána Kozáka ml. a zásluhou presnej hlavičky Vernona De Marca sa dostali do vedenia.

V ďalšom priebehu úvodného dejstva sa domáci už do žiadneho zakončenia nedostali. Naopak, v 39. min mali šťastie, že obranca Kenan Bajrič, netradične hrajúci v stredovej formácii, z hranice piatich metrov prestrelil bránku.

Potrebovali dva góly

Hráči KF Feronikeli potrebovali v druhom polčase streliť dva góly, aby si vybojovali aspoň predĺženie. Ich plány však v 54. min narušili „belasí“ druhým gólom, ktorým prakticky rozhodli o svojom postupe. Slovinský kanonier Andraž Šporar šikovne prestrčil loptu na Dávida Holmana, ktorý ľavačkou poslal loptu medzi nohy brankára Florjana Smakiqiho.

Zakrátko mohol iskričku nádeje pre domácich vykresať Astrit Fazliu, ale jeho hlavičku vynikajúcim zákrokom zneškodnil Greif. Záver zápasu dohrávali hostia v početnej výhode, keďže po ostrom faule na Mohu vylúčil izraelský rozhodca Yigal Frid striedajúceho Mevlana Zeku.

Bratislavský Slovan sa podobne ako v predošlej pohárovej sezóne predstaví v treťom predkole Európskej ligy. Pred takmer dvanástimi mesiacmi nestačil na susedný Rapid Viedeň, hoci v domácom prostredí zvíťazil 2:1. Na ihrisku súpera dlho bojoval o postupový výsledok, po nevydarenom závere však napokon prehral vysoko 0:4. Tentokrát je bližšie ku konfrontácii s azerbajdžanským tímom FK Karabach, ktorý si z írskeho Dundalku odniesol sľubnú remízu 1:1.

KF Feronikeli (Kos.) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 0:2 (0:1)

Prvý zápas: 1:2, do 3. predkola EL 2019/2020 postúpil Slovan Bratislava
Góly: 19. De Marco, 54. Holman, ŽK: 30. Prekazi, 33. Hoti, 47. Islami, 90. Topalli – 49. De Marco, 68. Bajrič, ČK: 87. Zeka (Feronikeli), rozhodovali: Frid – Yakobov, Barbiro (všetci Izr.)

Zostavy:
Feronikeli: Smakiqi – Islami (68. Topalli), Prekazi, Lladrovci, Hoxha – Bojku (61. Zeka), Dabiqaj – Carioca Jean, Fazliu, Hoti (77. Krkotič) – Rexha
Slovan: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Bajrič (83. Strelec), De Kamps – Daniel (71. Ratao), Holman (66. Nono), Moha – Šporar

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.