Slovan získal v Podoľsku bod, proti Viťazu opäť stratil dvojgólové vedenie

HOEKEJ KHL: Bratislava - Jaroslaľ
ilustračné foto: SITA/Martin Medňanský

Víťaz Podoľsk – HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0).

Hráči HC Slovan Bratislava prehrali na ľade Víťazu Podoľsk 2:3 po predĺžení v piatkovom stretnutí základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) a z víťazstva sa netešili už šiesty raz za sebou.

„Belasí“ mali lepší vstup do zápasu a v 10. minúte otvorili skóre, keď sa v predbránkovom priestore dobre zorientoval český útočník Rudolf Červený. Rovnaký krídelník sa presadil aj v polovici duelu. Po prihrávke Michala Řepíka zostal voľný na ľavom krídle a presnou strelou prekonal fínskeho gólmana Joniho Ortia. Hostia však v tretej tretine rýchlo prišli o náskok. Najskôr Alexej Makejev využil chybu obrancu Mária Grmana a desať minút pred treťou sirénou pohotovo vyrovnal Alexander Siomin. Skúsený ruský krídelník skóroval aj v predĺžení a zabezpečil Viťazu Podoľsk dva body. Slovan čelil tomuto súperovi pred týždňom na domácom ľade, kde takisto prišiel o dvojgólové vedenie a napokon prehral rovnako 2:3, ale v riadnom hracom čase.

Zverenci Vladimíra Országha majú pred sebou ešte záverečný tretí duel v rámci tripu na klziskách súperov. V nedeľu 2. decembra o 15.00 h SEČ vyzvú Jokerit Helsinki.

Bratislavčania odohrali v doterajšom priebehu sezóny 35 zápasov, v ktorých získali 23 bodov a figurujú na desiatej priečke v Západnej konferencii

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – piatok:
Viťaz Podoľsk – HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
Góly: 42. Makejev, 50. A. Siomin (M. Aaltonen, Stasenko), 65. A. Siomin (M. Aaaltonen, Ortio) – 10. Červený (Meszároš), 29. Červený (Řepík, É. Gélinas)
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lavrentev, Oskirko – Majtak, Sadovnikov (všetci Rus.), 2835 divákov

Zostavy:
Viťaz: Ortio – Jepišin, Golovkov, Katičev, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, S. Romanov – Švec-Rogovoj, Hrivík, Kokarev – Stoľarov, M. Aaltonen, A. Siomin – Makejev, Rendulič, Nikulin – Mojsejev, Potechin, Vyglazov
Slovan: Štěpánek – Sersen, A. Jánošík, Klok, M. Grman, É. Gélinas, Bačik, Meszároš – Řepík, M. Sukeľ, Červený – Lunter, Taffe, Jeglič – C. Bailey, Rau, Liška – Lamper, Chipchura, Baranov – M. Sloboda

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.