Slovan zvládol domácu rozlúčku so sezónou, Minsk zdolal najtesnejším rozdielom

Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v poslednom domácom zápase základnej časti aktuálnej sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy.

Pred takmer 6-tisícovou návštevou zdolali Dinamo Minsk 3:2. Bieloruský tím pritom už v 13. minúte viedol o dva góly. Najskôr predviedol presný teč fínsky útočník Teemu Pulkkinen a onedlho sa k nemu pridal úspešným blafákom Maxim Parfejevec. „Belasí“ však ešte do prestávky znížili zásluhou Rudolfa Červeného a po zmene strán vyrovnali dorážkou Mareka Slobodu. Zlepšený výkon domácich pokračoval aj v tretej časti hry, keď sa presadil Jeff Taffe. Dinamo na to odpovedalo zvýšenou aktivitou v záverečných minútach, no tretieho presného zásahu sa nedočkalo a z metropoly Slovenska si neodnieslo ani bod.

Slovan Bratislava figuruje po 58 odohraných dueloch na poslednej dvanástej priečke Západnej konferencie so ziskom 33 bodov. Najbližšie sa predstaví v piatok 15. februára od 17.30 hod. SEČ na klzisku CSKA Moskva.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga (KHL) – streda:

HC Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 16. Červený (Sersen, Taffe), 24. M. Sloboda (M. Sukeľ, Grman), 47. Taffe (Jánošík, Sersen) – 8. Pulkkinen (Wiercioch), 13. Parfejevec (Drozdov)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše Klok (Slovan) 5 minút za bitku – Blum (Minsk) 5 minút za bitku a 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuľov, Vasiliev – Ivanov, Lazarev (všetci Rus.), 5932 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačík, Švarný, Boldižár – Jeglič, M. Sukeľ, Liška – Červený, Taffe, Chipchura – Bailey, Buc, M. Sloboda – Baranov
Minsk: Enroth – Chenkel, Lisovec, Wiercioch, Jevenko, Bokun, Blum, Znacharenko – Kogaľov, Tereščenko, S. Kosticyn – Pulkkinen, Howden, Booth – Drozdov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, Volkov, Kitarov

Skóre otvorili súperi Slovana

V úvode stretnutia boli o niečo aktívnejší hráči Slovana, ale, paradoxne, skóre otvorili hokejisti Dinama Minsk. V 8. min nahodil puk od modrej čiary kanadský obranca Patrick Wiercioch a fínsky útočník Teemu Pulkkinen ho úspešne tečoval do siete, čo odobril aj videorozhodca. O štyri minúty neskôr mohli domáci odpovedať. Prečíslenie troch proti dvom zakončil Rudolf Červený, ale trafil iba bočnú sieť. Krátko potom potvrdil pravidlo nedáš-dostaneš šikovný bieloruský krídelník Maxim Parfejevec, ktorý ideálne zvládnutým bekhendovým blafákom nedal šancu Jakubovi Štěpánkovi. Minčania mohli viesť v 13. min už o tri góly, no Pulkkinenova strela švihom skončila na brvne. Do prestávky sa ešte belasým podarilo znížiť. V 16. min skóroval Červený, keď profitoval z presnej prihrávky Michala Sersena a strelou bez prípravy rozvlnil sieť.

Hokejisti Slovana na začiatku druhého dejstva vyrovnali. V 24. min sa dobre zorientoval v predbránkovom priestore mladý krídelník Marek Sloboda a pohotovou dorážkou prekonal švédskeho gólmana Enrotha. V 27. min zaujal divákov tvrdý „hit“ Lukáša Kloka na obrannej modrej čiare, ktorým zložil na ľad Pulkkinena. Kloka vzápätí vyzval na pästný súboj hosťujúci obranca Jonathon Blum, ale český bek v službách Bratislavčanov uspel v tomto meraní síl. V druhej polovici prostrednej tretiny mali oba tímy viacero možností na zmenu skóre. Po jednej zo striel bieloruského klubu dokonca skákal puk pred bránkovou čiarou domácich, ale Štěpánkovi pomohli spoluhráči.

Zverenci Vladimíra Országha vstúpili dobre aj do záverečnej tretiny. Ponúknutú presilovku po faule Daniila Bokuna ešte nevyužili, ale pokračovali v hernej prevahe a zásluhou Jeffa Taffa sa prvýkrát v zápase ujali vedenia. Skúsený center druhej formácie domáceho tímu zblízka zasunul puk za bezmocného Enrotha. Dinamo dostalo v poslednej desaťminútovke duelu dvakrát výhodu presilovky, ale z tlaku v útočnom pásme nevyťažilo vyrovnávajúci gól. Rovnako nepochodilo ani v hre bez brankára, a tak Bratislavčania zvládli domácu rozlúčku so sezónou vo víťaznom štýle.

Sme radi za víťazstvo v poslednom domácom zápase. Ďakujeme fanúšikom, že pri nás stáli počas celej sezóny a my sme ich dokázali potešiť,“ povedal po zápase tréner Slovana Bratislava Vladimír Országh. „Mali sme pomalší štart do zápasu. Po prvej tretine sme si však povedali, že je to posledný domáci zápas v sezóne. Hovorili sme si, že divákom treba dopriať radosť a rovnako sa musíme potešiť aj my víťazstvom. Som veľmi rád, že sa nám to napokon podarilo, aj keď v záverečných minútach to bolo náročné pri nápore súpera,“ skonštatoval obranca Slovana Bratislava Ivan Švarný.

Andrej Sidorenko tréner Dinama Minsk súperom k víťazstvu zagratuloval a kriticky skonštatoval: „Bolo to zaujímavé stretnutie, v ktorom sme však urobili veľké množstvo chýb. Chápali sme, že domáci hrajú posledný domáci zápas v sezóne a budú chcieť vyhrať. Urobili všetko preto, aby triumfovali a podarilo sa im to. Treba povedať, že súper bol o niečo lepší a zaslúžene získal dva body.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.