Slovanu Bratislava hrozí kontumácia duelu v Horných Orešanoch, dôvodom je neopravnený štart Ljubičiča

ŠK Slovan Bratislava, futbal
ilustračné: SITA

Horné Orešany síce v stredu prehrali so Slovanom Bratislava, ale pravdepodobne si zahrajú v 3. kole Slovnaft Cupu proti Vrbovému.

Futbalistom Slovana Bratislava hrozí administratívna eliminácia zo slovenskej pohárovej súťaže vo futbale Slovnaft Cup 2018/2019.

„Belasí“ síce zdolali hráčov Horných Orešian 2:0 v stredajšom stretnutí 2. kola SC, no môže sa stať, že na úkor fortunaligistu napokon do súboja 3. kola proti MFK Vrbové postúpi piatoligista.

Slovan totiž pravdepodobne prehrá súboj s Hornými Orešanmi kontumačne vinou neoprávneného štartu Marina Ljubičiča. Ten totiž v prvej polovici augusta absolvoval v rovnakej fáze súťaže ešte vo farbách Dunajskej Stredy celý duel proti Púchovu a na triumfe DAC 5:2 sa podieľal gólom.

„Hráč, ktorý počas rozohratého ročníka SC prestúpil do iného klubu, môže za nový klub štartovať v jeho ďalšom priebehu. Štart hráča/ov v novom klube je však vylúčený v prípade, že už odohral/i stretnutie/ia rovnakého stupňa (kola) SC za iný klub. V takomto prípade môže/u hráč/i nastúpiť až v ďalších kolách SC,“ uvádza sa v Rozpise republikových súťaží riadených Slovenským futbalovým zväzom a Úniou ligových klubov pre súťažný ročník 2018/2019. Podľa článku 82 Súťažného poriadku futbalu je trestom za neoprávnený štart hráča kontumácia stretnutia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk