Slovanu sa opäť nedarilo, prehral tretí zápas za sebou

ilustračné

Slovenský zástupca v KHL nezvládol prvý duel zo štyroch na súperových ihriskách. V Kazachstane podľahol Barysu Astana 2:5. Najviac sa o výhru domácich pričinil najlepší strelec KHL Nigel Dawes, ktorý proti Slovanu zaznamenal hetrik.

HC Slovan Bratislava začal zápas výborne, keď už v tretej minúte viedol zásluhou presnej strely Eberta. Vedenie netrvalo dlho, o štyridsať sekúnd vyrovnal domáci Dawes. Hostia však stále pôsobili dobrým dojmom a v 10. minúte ich opäť poslal do vedenia Šťastný.

Druhú tretinu už ovládli hráči Barysu, čomu pomohli vylúčenia hostí. Zatiaľ čo Slovan presilové hry v prvej tretine nevyužil, Vey v jednej z výhod vyrovnal na 2:2. Do prestávky sa tím z Kazachstanu tešil ešte raz, v poslednej minúte ho poslal prvýkrát do vedenia Starčenko.

Gól do šatní bol rozhodujúci, pretože zverenci trénera Zankovca naň už nedokázali reagovať. Namiesto ich tlaku prišli ešte dva presilovkové góly domácich. Oba strelil Nigel Dawes v 44. minúte a o víťazovi bolo rozhodnuté. Slovanu už nepomohla ani záverečná šarvátka na ľade.

Hosťujúci hokejisti doplatili na slabú úspešnosť v oslabeniach. Pri siedmich vylúčeniach inkasovali až trikrát. Sami pritom nevyužili ani jednu z piatich ponúknutých početných výhod.

Príležitosť pretrhnúť sériu troch prehier budú mať hráči Slovana už v piatok 3. novembra o 15. hodine na ľade Jugry Chanty-Mansijsk.

Barys Astana – Slovan Bratislava 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 3. Dawes (St. Pierre), 27. Vey (Dietz), 40. Starčenko (Southorn), 44. Dawes (St. Pierre), 44. Dawes (Vey) – 3. Ebert (Genoway), 10. Šťastný (Skalický, Šerbatov). Rozhodcovia: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo, vylúčení: 5:7, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 6 373 divákov.

Barys Astana: Karlsson – Dietz, Dallman, Southorn, Semjonov, Polochov, Lipin, Orechov, Savčenko – Dawes, Vey, St. Pierre – Gurkov, Žajlauov, Starčenko – Puškarjov, Ševčenko, Markelov – Lichotnikov, Akolzin, Sagadejev
Slovan Bratislava: Mazanec – Ebert, Sersen, Després, Meszároš, Voráček, Švarný, Bačik – Řepík, Boychuk, Kašpar – Genoway, Viedenský, Buchtele – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Mikúš, Sádecký, Sloboda

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.