Slovenská aliancia ochrancov zvierat organizuje veľkú útulkovú akciu SOS pre zvieratká

Ilustracna sos pre zvieratka.jpg

Už 7. ročník veľkej útulkovej akcie SOS pre zvieratká organizuje Slovenská aliancia ochrancov zvierat. Pozvaní sú všetci priatelia zvieratiek bez domova.

Akcia bude sa konať aj tento rok na Tyršovom nábreží v Petržalke 6. októbra od 11. hodiny. Akcia SOS pre zvieratká sa koná pravidelne pri príležitosti Medzinárodného dňa zvierat. Jej cieľom je upozorniť na problematiku zvierat bez domova a týraných zvierat, ale aj pomôcť útulkom z celého Slovenska pripraviť sa na zimné obdobie, ktoré je pre zvieratá v útulkoch vždy viac ako náročné.

Pomoc zvieratkám

Každoročne sa v útulkoch a takzvaných domácich opaterách, po celom Slovensku ocitne odhadom 3 000 psov a približne rovnaký počet mačiek. Aj keď ochranári robia, čo môžu, zákony stoja na strane tyranov a množiteľov.  Situácia je už roky neúnosná a práve na to sa snažia ochranári poukázať aj touto akciou.

Návštevníci si budú môcť v jednotlivých stánkoch útulkov zakúpiť aj drobné darčekové predmety so zvieracou tematikou a tak podporiť útulky. Pre všetkých je pripravená Veterinárna poradňa, Adopcia psíkov a prezentácia útulkov z celého Slovenska, Veľká zbierka – deky, pelechy, krmivo, granule, konzervy, hračky, pamlsky, veterinárne prípravky, odblšovacie prípravky, SAVO i oblečenie pre psíkov.

Zvieratká potrebujú pomoc každého a pred zimou je pomoc ešte dôležitejšia. Deky, uteráky, krmivo a čistiace prostriedky (najmä chemická dezinfekcia) sú hlavnými materiálmi na zabezpečenie starostlivosti o opustené, stratené a nechcené zvieratká. Vítaná je aj finančná pomoc.

Opäť vás čaká bohatý program pre celú rodinu:

  • útulky a OZ z celého Slovenska;
  • psíky na adopciu – príďte si nájsť kamaráta, celoživotnú lásku;
  • veľká zimná zbierka pre útulky;
  • tombola;
  • koncerty.

Moderátorkou akcie je Zuzana Vicianová. Tento rok je pláne aj krst kalendára na rok 2019, ktorého krstnou mamou je Zuzka Rehak Štefečková, olympionička a majsterka sveta v streľbe. Kalendár si môžu záujemcovia kúpiť priamo na akcii alebo aj neskôr v sieti predajní Super Zoo.

Aj tento rok si budeme môcť vychutnať dobré jedlo a výbornú kávičku a aj niečo sladké. V sobotu 6. októbra od 11. hodiny vás čaká príjemný deň s krásnym programom pre celé rodiny, ale aj pre tých, ktorí majú prázdne miesto v srdci pre jedného či dvoch štvornohých chlpatých priateľov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk