Slovenská filharmónia bude Slovensko reprezentovať v zahraničí. Ide na turné do Južnej Kórei

Slovenská filharmónia
ilustračné: SITA

Na pätici koncertov v Južnej Kórei uvedú filharmonici okrem iného aj jednu z najznámejších opier bratislavského rodáka Johanna Nepomuka Hummela, Mathilde von Guise.

Filharmonici uvedú počas umeleckého zájazdu, na ktorý odcestujú v nedeľu 15. novembra, päť koncertov, z nich jeden pre školákov.

Predstavia sa v hlavnom meste Soule a turné bude pokračovať v mestách Daegu, Sejong a Tongyeong. Koncertnému publiku ponúknu dielo bratislavského rodáka Johanna Nepomuka Hummela, ktoré bolo dlho zabudnuté, no stalo sa Hummelovou najznámejšou operou – Mathilde von Guise.

Uvedú i populárne tituly klasickej hudby, konkrétne Koncert pre husle a orchester D dur Piotra Iľjiča Čajkovského z roku 1878, 7. symfóniu Antonína Dvořáka, Koncert pre husle a orchester e mol op. 64 Felixa Mendelssohna-Bartholdyho a Koncert pre klavír a orchester č. 2 f mol op. 21 Fryderyka Chopina.

Slovenská filharmónia pricestuje do Bratislavy v nedeľu 22. novembra. Na najbližšiu dvojicu symfonických koncertov pozýva do bratislavskej Reduty vo štvrtok a piatok 26. a 27. novembra o 19. hodine. Viac o programe Slovenskej filharmónie možno nájsť na jej webstránke http://www.filharmonia.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk