Slovenská filharmónia otvára sezónu, začína Koncertom bez bariér

Reduta
SITA Slávnostné otvorenie a obhliadka Koncertnej siene SF. Bratislava, 23. január 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

Slovenská filharmónia otvára 67. sezónu špeciálnym koncertom pre zdravotne postihnutých. Popoludnie pre zdravotne postihnutých zaradili členovia Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom do dramaturgie svojich koncertov už po piaty raz .

Koncert bez bariér sa uskutoční v sobotu o 16. hodine v sídle filharmonikov v Redute.

Zaznie jedno z najznámejších diel Antonia Vivaldiho Štyri ročné obdobia. Nasledovať bude skladba s tým istým názvom, no od argentínskeho skladateľa Astora Piazzollu typická argentínskymi rytmami, atmosférou juhoamerického tanga a jazzu.

Bezbariérový prístup na koncert v Malej sále Slovenskej filharmónie je zabezpečený cez služobný vchod filharmónie na Medenej ulici číslo 3. Vstupenky na koncert sa dajú kúpiť prostredníctvom webstránky http://www.filharmonia.sk alebo v pokladni Slovenskej filharmónie v Redute na Námestí Eugena Suchoňa 1, ktorá je dnes otvorená do 19. hodiny a lístky sa v nej budú predávať tiež hodinu pred koncertom.

Aj počas 67. koncertnej sezóny pokračujú členovia Slovenského komorného orchestra v uvádzaní koncertov vo vybrané nedele v bratislavských chrámoch. Prvým z nich bude v nedeľu 18. októbra hudobné popoludnie v Jezuitskom kostole Najsvätejšieho Spasiteľa na Františkánskom námestí. Spolu s komorným orchestrom na koncerte vystúpi zborové teleso Vocal Consort a viacerí sólisti – sopranistky Jana Bernáthová, Jana Pastorková a Hilda Gulyásová, altistka Helena Oborníková, tenorista Matúš Šimko, barytonista Tomáš Šelc a trubkár Petr La Garde. Predstavia sa pod taktovkou Pavla Tužinského.

V Jezuitskom kostole je na programe výber sakrálnej hudby, napríklad tvorba Johanna Sigismunda Kussera, Andreja Žaškovského a ďalších. Koncert sa začne o 15. hodine a vstupenky sa okrem webstránky a pokladne filharmónie dajú kúpiť aj hodinu pred začiatkom koncertu v mieste jeho konania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk