Slovenská ľudová strana pripravuje na výročie popravy Tisa pochod pod názvom Za slušné Slovensko

Hodžovo námestie
ilustračné: SITA

Slovenská ľudová strana pripravuje na deň výročia popravy prezidenta Slovenskej republiky z rokov 1939 – 1945 Jozefa Tisa pochod Bratislavou pod názvom Za slušné Slovensko. Pochod sa má konať 18. apríla od 17. hodiny. Informáciu o tomto pochode potvrdila aj hovorkyňa Starého mesta Nora Gubková. Povolenie na uskutočnenie pochodu získali.

Názov pochodu však organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko označili za hrubé zneužitie toho, čo robia. „Považujeme to za zneužitie našej snahy o lepšiu krajinu cez iniciatívu Za slušné Slovensko. Od tohto pokusu sa absolútne dištancujeme. Nejde o akciu vyplývajúcu z iniciatívy Za slušné Slovensko. Pokusy o zneužitie už riešime s právnikmi, ktorí v krátkom čase podniknú právne kroky,“ vyjadrila sa jedna z organizátoriek zhromaždení Karolína Farská.

Organizátori zhromaždení podobne reagovali aj na zakladanie politickej strany s názvom Za slušné Slovensko, za ktorým stoja Magda Želeňáková, Radko Olej a Peter Hardoň.

Trasa pochodu Slovenskej ľudovej strany na deň výročia popravy Tisa povedie spred Prezidentského paláca na Hodžovom námestí k Justičnému palácu. V pláne pochodu nie je návšteva Martinského cintorína, kde je časť ostatkov Tisa uložená v hrobe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk