Slovenská národná galéria opäť prichádza s výstavou umenia, tentokrát pôjde o užitočnú fotografiu

Slovenska narodna galeria bratislava mapy.jpg

Svet súčasného umenia a fotografie priblížia všetkým záujemcom januárové sprievodné podujatia Slovenskej národnej galérie k jej bratislavskej výstave „Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení“.

Ako informovala národná galéria, prvá z akcií k výstave sa pod názvom Umelci naživo uskutoční najbližšie dva štvrtky 10. a 17. januára a trojica z vystavujúcich umelcov na nich predstaví svoju tvorbu v prítomnosti kurátorov výstavy Aurela Hrabušického a Filipa Vanča.

Na nové možnosti fotografie v umeleckej tvorbe upozorní 23. januára akcia Artist’s talk v kontexte. V rámci akcie Hynek Alt, vedúci Ateliéru fotografie a nových médií na pražskej FAMU spoločne s kurátorom Jenom Kratochvilom priblížia historické východiská a súčasné premeny fotografie. Na záver mesiaca, 31. januára, prevedie záujemcov expozíciou jeden z vystavujúcich autorov a dlhoročný pedagóg Cyril Blažo. Všetky podujatia sa začnú rovnako o 18:00 v priestoroch výstavy.

Sprievodné akcie priblížia výstavu „Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení“ venovanú tvorbe súčasných slovenských výtvarníkov, ktorí využívajú široké možnosti fotografie. Vystavené diela sa sústredia na obdobie posledných 10 až 15 rokov. Na výstave návštevníci nájdu diela 16 autorov. Výstava je v sídle SNG na 2. a 3. poschodí Esterházyho paláca na Námestí Ľudovíta Štúra prístupná do 17. februára. Viac podrobností možno nájsť na webstránke SNG.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk