Slovenská technická univerzita v Bratislave bude hostiť medzinárodnú robotickú súťaž s témou Život a cestovanie vo vesmíre

vesmir-deti-sutaz-bratislava-stu-gettyimages.jpg
Foto: gettyimages

V sobotu bude slovensko-české semifinále robotickej súťaže, ktorej tohtoročná tematika je Život a cestovanie vo vesmíre.

Najväčšia svetová robotická súťaž FIRST LEGO League, určená pre deti a mládež od 9 do 16 rokov, zažije prvé slovensko-české semifinále v sobotu 9. februára na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Na turnaji si zmerajú svoje sily, aby zabojovali o postup medzi štyri tímy, ktoré nastúpia na finále strednej Európy v rakúskom meste Bregenz 29. až 30. marca.

Tohtoročná téma je Into OrbitSM – Život a cestovanie vo vesmíre. Súťažiaci sa majú zamýšľať nad tým, aké by to bolo žiť na kozmickej lodi, na medzinárodnej vesmírnej stanici, na Mesiaci či inej planéte. Ich úlohou je identifikovať telesný alebo sociálny problém, ktorému ľudia čelia počas dlhodobého prieskumu vesmíru v našej slnečnej sústave a navrhnúť riešenie.

Tímy bude v sobotu hodnotiť 30 porotcov a rozhodcov z oboch krajín, mnohí so skúsenosťami z medzinárodných kôl súťaže. Napriek tomu, že sa stretnú tímy z krajín, ktoré „si rozumejú“, turnaj bude v anglickom jazyku, aby boli tímy postupujúce na finále pripravené aj po tejto stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk