Slovenská technická univerzita vybuduje detské ihrisko v Starom Meste

Stu materska skola stubacik ihrisko.jpg
Foto: Staré Mesto

Poslanci mestskej časti schválili prenájom svojho pozemku pre STU za jedno euro ročne.

V Starom Meste pribudne nové detské ihrisko vybudované Slovenskou technickou univerzitou (STU). Staromestskí poslanci na mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva schválili prenájom časti svojho pozemku STU.

Pozemok s rozlohou 174 metrov štvorcových v správe Starého Mesta sa nachádza v tesnej blízkosti Študentského domova J. Hronca medzi ulicami Bernolákova a Legionárska a bude na ňom vybudované detské ihrisko,“ uvádza mestská časť.

Ihrisko pre škôlkarov

Ihrisko bude primárne slúžiť deťom z novej materskej školy STUBAčik, ktorá privíta prvých škôlkarov v septembri 2020. Po skončení prevádzky škôlky bude ihrisko každý deň prístupné aj ostatným deťom z okolia.

Stubacik skola materska skola stu.jpg
Foto: STU BA

Nájomná zmluva bola uzavretá na dobu neurčitú s ročným nájomným v sume jedno euro. Schválenie prenájmu pozemku je zároveň naplnením Memoranda o spolupráci medzi Starým Mestom a STU, ktoré bolo podpísané vlani v októbri,“ doplnila mestská časť.

Betónová plocha

Pôvodne malo byť ihrisko vybudované na vedľajšom pozemku v už existujúcom parčíku susedného novovybudovaného objektu Stein. Z iniciatívy starostky mestskej časti Zuzany Aufrichtovej sa však napokon jeho umiestnenie presunulo.

Stu materska skola stubacik ihrisko.jpg
Foto: Staré Mesto

Dôvodom bola okrem iného možnosť vytvoriť revitalizáciou nevzhľadnej betónovej plochy doteraz využívanej ako parkovisko, krajinársky jednotný celok s množstvom zelene, ktorý významne zvýši kvalitu verejného priestoru v lokalite,“ uvádza mestská časť.

Na vlastné náklady

Slovenská technická univerzita vybuduje ihrisko na vlastné náklady a počas doby nájmu sa bude starať aj o údržbu a bezpečnosť. V rámci prác STU zrevitalizuje zeleň a osadí hracie prvky, vrátane bezpečnej dopadovej plochy.

Materská škola STUBAčik, ktorej súčasťou bude aj nové ihrisko bude slúžiť zamestnancom a študentom STU. V prípade nenaplnenia stavu prisľúbila univerzita poskytnutie voľných kapacít pre spádovú oblasť Starého Mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk