Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stu materska skola stubacik ihrisko.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Staré Mesto
16. júna 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Slovenská technická univerzita vybuduje detské ihrisko v Starom Meste

Poslanci mestskej časti schválili prenájom svojho pozemku pre STU za jedno euro ročne.

V Starom Meste pribudne nové detské ihrisko vybudované Slovenskou technickou univerzitou (STU). Staromestskí poslanci na mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva schválili prenájom časti svojho pozemku STU.

Pozemok s rozlohou 174 metrov štvorcových v správe Starého Mesta sa nachádza v tesnej blízkosti Študentského domova J. Hronca medzi ulicami Bernolákova a Legionárska a bude na ňom vybudované detské ihrisko,“ uvádza mestská časť.

Ihrisko pre škôlkarov

Ihrisko bude primárne slúžiť deťom z novej materskej školy STUBAčik, ktorá privíta prvých škôlkarov v septembri 2020. Po skončení prevádzky škôlky bude ihrisko každý deň prístupné aj ostatným deťom z okolia.

Stubacik skola materska skola stu.jpg
Foto: STU BA

Nájomná zmluva bola uzavretá na dobu neurčitú s ročným nájomným v sume jedno euro. Schválenie prenájmu pozemku je zároveň naplnením Memoranda o spolupráci medzi Starým Mestom a STU, ktoré bolo podpísané vlani v októbri,“ doplnila mestská časť.

Betónová plocha

Pôvodne malo byť ihrisko vybudované na vedľajšom pozemku v už existujúcom parčíku susedného novovybudovaného objektu Stein. Z iniciatívy starostky mestskej časti Zuzany Aufrichtovej sa však napokon jeho umiestnenie presunulo.

Stu materska skola stubacik ihrisko.jpg
Foto: Staré Mesto

Dôvodom bola okrem iného možnosť vytvoriť revitalizáciou nevzhľadnej betónovej plochy doteraz využívanej ako parkovisko, krajinársky jednotný celok s množstvom zelene, ktorý významne zvýši kvalitu verejného priestoru v lokalite,“ uvádza mestská časť.

Na vlastné náklady

Slovenská technická univerzita vybuduje ihrisko na vlastné náklady a počas doby nájmu sa bude starať aj o údržbu a bezpečnosť. V rámci prác STU zrevitalizuje zeleň a osadí hracie prvky, vrátane bezpečnej dopadovej plochy.

Materská škola STUBAčik, ktorej súčasťou bude aj nové ihrisko bude slúžiť zamestnancom a študentom STU. V prípade nenaplnenia stavu prisľúbila univerzita poskytnutie voľných kapacít pre spádovú oblasť Starého Mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X