Slovenská výtvarníčka tvorí maľby francúzskych filmových hviezd

Francuzsky institut galeria umelkyna malby mapy.jpg

Výstava Francúzske filmové hviezdy predstavuje tvorbu mladej slovenskej výtvarníčky Martiny Kvašňovskej.

Francúzske filmové hviezdy sú inšpiráciou i názvom výstavy mladej slovenskej výtvarníčky Martiny Kvašňovskej. Jej portréty známych mien filmového plátna, ako sú Alain Delon, Brigitte Bardot či Louis de Funés možno oddnes do 25. januára obdivovať v galérii Francúzskeho inštitútu na Slovensku v centre hlavného mesta. Informovala o tom Daniela Zelenáková z Francúzskeho inštitútu na Slovensku.

Autorka sa rovnako zaujíma o maľbu aj film. Podľa jej slov bola zároveň od detstva veľkou milovníčkou francúzskej kultúry. „A keď spojíte tieto tri aspekty dokopy, automaticky vám z toho vyplýva, že ‚musíte‘ vytvoriť sériu malieb francúzskych filmových hviezd. Aspoň ja som to tak cítila,“ cituje Kvasňovskú Francúzsky inštitút v rozhovore zverejnenom na jeho webstránke. Autorka zároveň dodáva, že maľovala len francúzske filmové ikony, ktoré ovplyvňovali celé generácie v myslení, obliekaní a v celkovom vzhľade, čo sa už v súčasnosti nestáva.

Galéria Francúzskeho inštitútu je otvorená denne počas pracovných dní od 9.00 do 21.00 hod., v piatok do 19.00 hod. a v sobotu od 9.00 do 13.00 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk