Slovenská world music skupina BANDA bude krstiť album

Banda krst albumu.jpg

BANDA je slovenská world music skupina, ktorá sa inšpiruje tradičnou ľudovou hudbou, ale aj inými hudobnými žánrami (blues, funk, jazz, rock, pop, stará hudba) a hudbou iných národov (balkánskych, keltských, slovanských, afrických a latinskoamerických).

Skupina Banda pri svojej produkcii používa akustické nástroje, sample akustických nástrojov a bohaté vokály. Vystupuje v zložení: Samo Smetana (husle, mandolína, spev), Alžbeta Lukáčová (cimbal, heligónka, ústna harmonika, spev), Ivan Hanula (viola, mandolína, buzuki, spev), Peter Obuch (kontrabas, koncovka, spev), Igor Ajdži Sabo (bicie nástroje, perkusie, spev) a Eva Brunovská (spev, keyboard).

Počas pätnástich rokov čo sa skupina pohybuje na poli hudby má na svojom konte doteraz dva autorské a jeden interpretačný album. Prvý album BANDA jedna vyšiel v roku 2010 a v nasledujúcom roku sa umiestnil na 8.mieste World Music Chards Europe (www.wmce.de), čo bolo v tom čase najlepšie umiestnenie slovenskej skupiny v histórii. Druhý štúdiový album s názvom hraBanda vyšiel v roku 2014. Presadil sa veľmi úspešne nielen na domácej pôde, ale aj celosvetovo a pieseň Nadeja z tohto albumu viedla nepretržite štyri mesiace v Top 40 Tracks of World Music Charts by Ethnocloud. Tretím doteraz vydaným albumom je interpretačný album Na Mijave na rínečku, na ktorom skupina BANDA interpretuje piesne zo zbierky Miloša Smetanu.

Plánované uvedenie nového albumu do života bude 10. októbra v Bratislave a 24. októbra v Prahe. Slovenskí hudobní fanúšikovia budú tak mať jedinečnú možnosť zúčastniť sa krstu nového albumu skupiny, o ktorej Gerald Seligman, bývalý riaditeľ festivalu WOMEX a zakladateľ prestížneho world music labelu EMI Hemisphere napísal: „Banda je skupinou excelentných hudobníkov, ktorí prišli na to, ako pridať elementy súčasnej hudby do stáročia existujúcich tradícií bez toho, aby sa stratilo vzrušenie z nového a integrita starého„.
Vstupenky na krst nového albumu sa dajú zakúpiť u Dr.Horáka a v predajných systémoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk