Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Banda krst albumu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
3. októbra 2018 Podujatia a akcie BratislavaKoncerty od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Slovenská world music skupina BANDA bude krstiť album

BANDA je slovenská world music skupina, ktorá sa inšpiruje tradičnou ľudovou hudbou, ale aj inými hudobnými žánrami (blues, funk, jazz, rock, pop, stará hudba) a hudbou iných národov (balkánskych, keltských, slovanských, afrických a latinskoamerických).

Skupina Banda pri svojej produkcii používa akustické nástroje, sample akustických nástrojov a bohaté vokály. Vystupuje v zložení: Samo Smetana (husle, mandolína, spev), Alžbeta Lukáčová (cimbal, heligónka, ústna harmonika, spev), Ivan Hanula (viola, mandolína, buzuki, spev), Peter Obuch (kontrabas, koncovka, spev), Igor Ajdži Sabo (bicie nástroje, perkusie, spev) a Eva Brunovská (spev, keyboard).

Počas pätnástich rokov čo sa skupina pohybuje na poli hudby má na svojom konte doteraz dva autorské a jeden interpretačný album. Prvý album BANDA jedna vyšiel v roku 2010 a v nasledujúcom roku sa umiestnil na 8.mieste World Music Chards Europe (www.wmce.de), čo bolo v tom čase najlepšie umiestnenie slovenskej skupiny v histórii. Druhý štúdiový album s názvom hraBanda vyšiel v roku 2014. Presadil sa veľmi úspešne nielen na domácej pôde, ale aj celosvetovo a pieseň Nadeja z tohto albumu viedla nepretržite štyri mesiace v Top 40 Tracks of World Music Charts by Ethnocloud. Tretím doteraz vydaným albumom je interpretačný album Na Mijave na rínečku, na ktorom skupina BANDA interpretuje piesne zo zbierky Miloša Smetanu.

Plánované uvedenie nového albumu do života bude 10. októbra v Bratislave a 24. októbra v Prahe. Slovenskí hudobní fanúšikovia budú tak mať jedinečnú možnosť zúčastniť sa krstu nového albumu skupiny, o ktorej Gerald Seligman, bývalý riaditeľ festivalu WOMEX a zakladateľ prestížneho world music labelu EMI Hemisphere napísal: „Banda je skupinou excelentných hudobníkov, ktorí prišli na to, ako pridať elementy súčasnej hudby do stáročia existujúcich tradícií bez toho, aby sa stratilo vzrušenie z nového a integrita starého„.
Vstupenky na krst nového albumu sa dajú zakúpiť u Dr.Horáka a v predajných systémoch.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X