V Slovenskej filharmónii sa uskutoční spomienkový koncert Hommage á Bohdan Warchal

Slovenský komorný orchester
SITA

Odkaz slovenského huslistu, dirigenta a zakladateľa Slovenského komorného orchestra pripomenie vo štvrtok 28. januára koncert Slovenskej filharmónie. Do bratislavskej Reduty naň o 19. hodine pozývajú členovia Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom.

Spomienkový koncert na zakladateľa komorného orchestra prof. Bohdana Warchala – Hommage á Bohdan Warchal prinesie Slovenský komorný orchester už po trinásty raz. Jeho program tradične tvoria diela z kmeňového repertoáru pôvodného súboru, informovala o tom tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Na úvod večera zaznie Bachov Koncert pre husle a orchester, jeho sólový part zahrá člen komorného orchestra Pavol Bogacz mladší. Druhým sólistom večera bude pôvodom bulharský umelec Kiril Stoyanov, prvý tympanista orchestra Slovenskej filharmónie. So sláčikovým orchestrom uvedie dielo súčasného francúzskeho skladateľa a známeho perkusionistu Emmanuela Séjourného – Koncert pre marimbu a sláčikový orchester. Prvú polovicu koncertu uzavrie dielo Ilju Zeljenku Hudba pre Warchala.

V druhej časti večera si publikum vypočuje Sláčikové kvarteto Antonína Dvořáka, ktoré skomponoval počas pobytu v New Yorku. Premiéra kvarteta s úspechom zaznela 1. januára 1894 v Bostone v interpretácii Kneiselovho kvarteta a o dvanásť dní neskôr v newyorskej Carnegie Hall. Na koncerte si členovia SKO zároveň pripomenú 55 rokov existencie komorného orchestra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk