Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Melanóm, znamienko, doktor, dermatológ, koža
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: thinkstockphotos.com
21. októbra 2017 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Slovenskí dermatológovia sa stretnú pod jednou strechou na Trhu kože

Po prvý raz sa na Slovensku uskutoční podujatie pre verejnosť, ktoré ponúkne prednášky, diskusie, konzultácie a poradne na rôzne kožné ochorenia a problémy. V nedeľu 12. novembra od 10. do 18. hodiny bude v Starej tržnici prvý ročník podujatia s názvom Trh kože, ktoré si ako podtitul zvolilo metaforu Prichádzame s kožou na trh.

Program Trhu kože je rozdelený do šiestich odborných sekcií. Návštevníci si môžu vypočuť a aktívne sa zapojiť do diskusií na hlavnom pódiu na témy psoriáza, atopický ekzém a iné ekzémy, akné, zriedkavé kožné ochorenia, melanóm a nádorové ochorenia kože, poranenia a defekty kože.

„Cieľom Trhu kože je odtabuizovať a napomôcť búraniu bariér a predsudkov, ktoré vyplývajú z neznalosti a strachu z kožných ochorení. Súčasne chceme upriamiť pozornosť na ich riešenia a  posilniť význam dermatovenerológie a odborníkov z danej oblasti na Slovensku,“ povedal doc. MUDr. Dušan Buchvald, prezident Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti.

„Najväčší záujem však predpokladáme o Poradne kože,“ konštatuje riaditeľka agentúry ZEAL Lele Zemanová, ktorá s myšlienkou Trhu kože prišla. „Poradne poskytnú možnosť diskrétnych alebo otvorených konzultácii kožných problémov účastníkov priamo s vybraným lekárom. Pacient sa tak môže dostať k odborníkovi na konzultáciu bez čakania v ambulanciách,“ dodala.

Do „Diskrétnej poradne kože“ je potrebné sa prihlásiť online pred podujatím na stránke od 1. novembra, kde bude aj možnosť kontroly materských znamienok dermatoskopom či chronických rán a jaziev.

Kožné ochorenia prinášajú so sebou aj rôzne obmedzenia a psychické dopady, nielen na samotného pacienta, ale často aj na celé rodiny. Preto budú na Trhu kože prítomné aj pacientské organizácie a Liga proti rakovine, ktoré budú poskytovať rady a konzultácie z oblasti psychológie a zvládania ochorenia.

Ukážky prvej pomoci pri poraneniach, popáleninách, ale aj základný kurz poskytnutia prvej pomoci zabezpečí organizácia Červený kríž.

Na Trh kože bude symbolické vstupné len pre dospelých 2 eurá, pričom celý zisk bude venovaný pacientským organizáciám Spoločnosti psoriatikov a atopikov SR a Bodkáčikovi – združeniu pre rodiny, deti a mládež s kožným ochorením SR a Občianskemu združeniu pacientov s dermatologickými malignitami.

Záštitu a odborným garantom Trhu kože je Slovenská dermatovenerologická  spoločnosť. Na Trhu kože sa stretnú najlepší slovenskí kožní lekári z rôznych kliník.

Pozvanka trh koze.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X