Slovensko pomáha Ukrajine, vďačnosť bude symbolizovať biela vŕba na Kuchajde

Kolaz brtislava nove mesto vrba ukrajina.jpg

Symbolicky biela vŕba je gestom vďaky od Ukrajiny za podporu a priateľstvo Slovenska po invázii Ruska. Prečítajte si viac o dojímavej udalosti a o tom, ako sa ukrajinská komunita a slovenský národ spájajú v čase potreby.

Emotívna udalosť na jazere Kuchajda v Bratislave v sobotu 17. februára pripomenula silné putá medzi Slovenskom a Ukrajinou. Slovensko sa pre mnohých Ukrajincov stalo omnoho viac než len hostiteľskou krajinou. Je to miesto, ktoré mnohí Ukrajinci považujú za druhý domov. To všetko sa mohlo udiať vďaka podpore a pohostinnosti, ktoré otvorili dvere k bezpečiu pre tisíce Ukrajincov.

V rámci kampane #ĎakujemSlovensko bol v sobotu 17. februára za účasti starostu mestskej časti Nové Mesto Matúša Čupku a ukrajinskej komunity, vrátane veľvyslanca Ukrajiny na Slovensku, Myroslava Kastrana, zasadený strom pri jazere Kuchajda – biela vŕba. Toto gesto symbolizuje hlbokú vďaku Ukrajiny voči Slovensku za jeho priazeň a láskavosť.

Strom bude rásť a pripomínať všetkým nesebeckú pomoc, ktorú slovenský národ poskytuje od invázie Ruska na Ukrajinu vo februári 2022. Gestá solidarity a podpory sú dojemné, a svedčia o tom, že sme v týchto ťažkých časoch jedna veľká rodina.

Ešte raz vyjadrujeme našu úprimnú vďaku celému slovenskému národu a dúfame, že táto väzba priateľstva a solidarity bude trvať navždy,“ uviedol veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk