Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulna foto pribeh hudby.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.pribehhudby.com
16. októbra 2018 Podujatia a akcie BratislavaKoncerty od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Slovenskom zaznie chlapčenský zbor s Príbehom hudby

Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS pripravil výnimočný vzdelávací projekt pre deti a mládež. Ide o koncert s názvom Príbeh hudby, ktorý bude streamovaný do základných škôl. Na sledovanie koncertu sa doteraz prihlásilo už 300 škôl z celého Slovenska a každým dňom pribúdajú ďalšie.

V piatok 26. októbra o 10.30 hod. zaznie vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu koncert, ktorý budú môcť sledovať deti z celého Slovenska bez ohľadu na veľkosť mesta či školy. Je to prvý koncert toho druhu na Slovensku. Podujatie bude RTVS vysielať v priamom audiovizuálnom prenose prostredníctvom internetu (streamovať).

Bratislavský chlapčenský zbor sa hlási ku filozofii spoločensky zodpovedných organizácií a chce sa spolupodieľať na zvyšovaní hudobného vzdelania mladých ľudí na Slovensku. Moderné technológie prinášajú úžasné možnosti, ktoré je potrebné zapájať do oblasti vzdelávania a kultúry,“ uviedla zakladateľka a zbormajsterka telesa Magdaléna Rovňáková.

Koncert prevedie poslucháčov dejinami hudby od čias praveku až po súčasnosť. Návštevníci si tak vypočujú ukážky zo známych diel svetovej klasickej hudby. „Našou cieľovou skupinou sú mladí ľudia a rodiny s deťmi. Práve im je prispôsobená dramaturgia koncertu, ktorá popri hudobných číslach prináša aj veľké množstvo zaujímavých informácií,“ povedal Gabriel Rovňák ml., autor projektu.

Koncert zaznie spolu dvakrát. 26. októbra budú v publiku žiaci bratislavských škôl, zároveň bude prebiehať online prenos. Druhý koncert je otvorený širokej verejnosti a odznie o deň neskôr, v sobotu 27. októbra o 10.30 hod., taktiež vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Na koncerte sa popri chlapčenskom zbore predstaví Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, sólisti Slávka Zámečníková (soprán), Jakub Gubka (barytón) a Marek Štrbák (organ). Dirigentom, moderátorom a autorom celého podujatia je zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru, Gabriel Rovňák ml.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X