Slovenský automobilový jazdec Miroslav Konôpka siahal na víťazstvo v 1. kole Ázijskej série Le Mans

Miroslav konopka arc bratislava.jpg

Slovenský automobilový jazdec Miroslav Konôpka siahal na víťazstvo v 1. kole Ázijskej série Le Mans v čínskom Šanghaji.

So svojím tímom ARC Bratislava skončil na druhom mieste v triede AM Trophy prototypov LMP2. Posádka s Britom Darrenom Burkeom a Číňanom Kang Lingom dokončila štvorhodinové preteky na Medzinárodnom okruhu v Šanghaji na 4. priečke celkového poradia. Od tretieho v cieli ich delilo len necelých 9 sekúnd.

Urobili sme maximum, čo sme mohli, no napokon sme len druhí, čo nás dosť prekvapilo,“ povedal v cieli Konôpka a dodal: „Športová diplomacia zrejme funguje len pre silných a bohatých. V cieli pred odovzdávaním cien na stupňoch víťazov sme sa dozvedeli, že v našej kategórii AM Trophy štartoval aj tím United Motorsport. V štartovej listine urobili pred pretekmi zmenu s výnimkou, ktorú udelili jednému z ich jazdcov a zaradili ho podľa nej do bronzovej kategórie. V tom by nebol až taký problém, no my sme sa celé preteky snažili držať pred inými súpermi a týchto sme si ani nevšímali. V cieli sme za nimi boli len o 8,9 sekundy. No už s tým nič nenarobíme, pokúsime sa ich zdolať vo Fudži o dva týždne.

Preteky v Šanghaji vyhral tím Spirit of Race, pričom vlaňajší šampióni Jackie Chan DC Racing #1 ich vôbec nedokončili. V zostávajúcich troch kolách sa teda ešte môže veľa toho udiať. Pozvánku na 24h Le Mans dostane automaticky ako šampión LMP2, tak aj víťaz AM Trofeje, o ktorú bojuje ARC Bratislava s Konôpkom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk