Slovenský basketbalový šampión Inter Bratislava si podal prihlášku do Ligy majstrov

BASKETBAL: Bratislava - Spišská Nová Ves
Foto: SITA/Jana Birošová

Ide o pomerne novú súťaž, ktorej premiérový ročník sa odohral v sezóne 2016/2017. 

Úradujúci slovenský basketbalový šampión Inter Bratislava sa v budúcej sezóne predstaví aj na medzinárodnom poli. Vedenie klubu na svojej oficiálnej stránke potvrdilo, že podalo prihlášku na účasť v basketbalovej Lige majstrov. Vtedy sa o postup do skupinovej fázy snažil aj BC Prievidza, ale v prvom kole kvalifikácie prehral v dvojzápase s rumunským tímom CSM U Oradea celkovým skóre 131:144.

Pre nízky koeficient slovenského basketbalu neminie kvalifikácia ani „žlto-čiernych“. Jej žreb je na programe začiatkom júla v nemeckom Mníchove. „Teraz sa snažíme preveriť všetky kritériá, ktoré FIBA pravidelne sprísňuje, aby našej účasti v Lige majstrov nestálo nič v ceste,“ vyjadril sa pre klubový web generálny manažér bratislavského Interu Michal Ondruš.

Potrebná bude aj dostatočná šírka kádra

Pokiaľ by klub z Pasienkov neuspel v kvalifikácii spomenutej súťaže, automaticky by bol nasadený do skupinovej fázy Pohára FIBA Europe. Ten hral v sezóne 2015/2016, ale v konkurencii litovského BC Šiauliai, poľského Slasku Vroclav a tureckého tímu Gaziantep Basketbol obsadil v skupine posledné štvrté miesto.

Na účasť v pohárovej Európe bude potrebná aj dostatočná šírka kádra. Inter Bratislava ohlásil, že sa dohodol na novom kontrakte s Goranom Bulatovičom, Michalom Baťkom a v metropole Slovenska zostávajú aj Dávid Abrhám či srbský krídelník Nemanja Barač. Okrem toho „žlto-čierni“ potvrdili príchod 22-ročného Slováka Dalibora Hliváka, ktorý v predošlej sezóne obliekal dres Komárna.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk