Slovenský hydrometeorologický ústav varuje, dávajte si pozor pred poľadovicou aj snehom

Sneh auto pocasie..jpg
ilustračné: Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Slovenský hydrometeorologický ústav upozornil prostredníctvom výstrahy na svojej webovej stránke na dva javy, ktoré môžu počas nasledujúcich dní obmedziť ľudí. Ako uviedol ústav, výstraha prvého stupňa je vydaná pred tvorbou poľadovice a taktiež pred snehom.

Podľa predpokladu SHMÚ by sa Bratislava a jej okolie malo pripraviť na poľadovicu, ktorú treba v hlavnom meste ojedinele očakávať od nedele 27. januára 2019 od 12.00 h. do utorka 29. januára 2019 do 12.00 h. „Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra – rôzne typy vedenia…). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ napísal SHMÚ.

Poľadovica nie je jediný jav, na ktorý by si mali obyvatelia Bratislavy dávať pozor. V pondelok 28. januára 2019 v čase od 04.55 h. do 13.55 h. platí výstraha prvého stupňa pred snežením, pri ktorom by miestami malo spadnúť od 5 do 10 centimetrov nového snehu. „Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ vyjadril sa Slovenský hydrometeorologický ústav.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk