Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred vetrom, Bratislavu by mal potrápiť počas dvoch dní

Heliport vrtulnik vietor
Foto: ilustračné, pixabay.com

Ako uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav, výstraha prvého stupňa pred vetrom platí pre Bratislavu a okolie počas nasledujúcich dvoch dní.

Vietor nás môže potrápiť v stredu 3. apríla 2019 v čase od 6.00 do 18.00 h. „V okrese Bratislava sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne ojedinele priemernú rýchlosť 45 až 50 km/h a krátkodobo (v nárazoch) miestami rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h),“ píše sa na webe slovenských meteorológov.

Ako dodáva SHMÚ, uvedená rýchlosť vetra predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ dopĺňa SHMÚ.

Vietor by nás mal potrápiť aj v nasledujúci deň. Podľa SHMÚ, platí výstraha prvého stupňa aj vo štvrtok 4. apríla 2019 v čase od 8.00 do 17.00 h. „V okrese Bratislava sa očakáva miestami výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 20 m/s (65 – 70 km/h),“ uvádza SHMÚ.

Podobne ako v predchádzajúcom prípade aj tu platí: „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk