Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred búrkami, pre Bratislavu platí počas utorka

Búrka
ilustračné: pixabay.com

Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred možnými búrkami, tie by sa mali počas utorka 28. mája 2019 vyskytovať na celom území Slovenska. Ako uvádza SHMÚ, pre Bratislavu a okolie platí výstraha prvého stupňa.

Bratislavu a okolie by podľa predpokladu SHMÚ mali potrápiť potenciálne búrky v utorok 28. mája 2019, a to najmä v čase od 9.00 do 21.00 h. Ako sa píše na webe slovenských meteorológov: „V okrese Bratislava je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.“

SHMÚ zároveň dodáva, že spolu s búrkami môžu byť spojené aj krátkodobé no intenzívne lejaky, pri ktorých môže byť úhrn v rozmedzí od 20 do 40 mm. S búrkou môže prísť aj vietor, jeho nárazy podľa SHMÚ môžu dosiahnuť rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 86 km/h).

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ doplnil záverom Slovenský hydrometeorologický ústav.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk