Slovenský výrobca ochranných rúšok na tvár začína predaj v Bratislave v tomto obchode

Prezentacny obrazok.jpg
Foto: Vulkan Partizánske

Vulkan Partizánske spúšťa aj mobilný predaj, pojazdnú predajňu.

Spoločnosť Vulkan Partizánske v minulých dňoch zreorganizovala časť svojej produkcie na výrobu bavlnených prateľných ochranných rúšok. Od štvrtka začala firma s 80 zamestnancami na troch prevádzkach s výrobou týchto rúšok.

Ako pre agentúru SITA uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Jozef Petro, s dodávkami rúšok začne spoločnosť od piatka.

Foto ruska.jpeg
Prvý raz tak urobili pred štyrmi rokmi v deň volieb, keď sa im podarilo vyzbierať 90 000 podpisov. Iniciatíva Zastavme hazard počas parlamentných volieb vyzbierala viac ako 104 600 podpisov pod petíciu za úplný zákaz herní a kasín v hlavnom meste. Podpisy zbierali stovky dobrovoľníkov v čase od 8.00 do 22.00 pred budovami s volebnými miestnosťami v Bratislave už druhýkrát. Prvý raz tak urobili pred štyrmi rokmi v deň volieb, keď sa im podarilo vyzbierať 90 000 podpisov. Agentúru SITA o tom informovala iniciatíva. Po legislatívnej zmene stačí pod petíciu vyzbierať najmenej 15 percent podpisov obyvateľov hlavného mesta, teda potrebných je približne 57-tisíc podpisov Bratislavčanov. Ešte v piatok informoval hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla, že v prípade, že bude mať petícia dostatok podpisov, vyhovejú jej.

Petícia počas volieb

Podpisy v Bratislave pred volebnými miestnosťami zbierala aj hazardná lobby proti zákazu hazardu. „Hazardná lobby zbierala podpisy už vo viacerých mestách. Nikdy ich však neodovzdala. Vyzývame hazardnú lobby, aby mestu predložili petíciu s počtom podpisov, ktoré vyzbierali počas volieb. Rovnako ako my predložíme mestu náš počet podpisov,” uviedol Pavol Graňák z iniciatívy. Podľa Michala Svetka z iniciatívy Zastavme hazard Bratislava ani ľudia v nej žijúci takýto typ zábavy nepotrebuje.

Úplný zákaz herní

Úplný zákaz herní a kasín je v súčasnosti pre naše mesto najlepšie riešenie. My sme tým urobili prvý krok k schváleniu zákazu herní a kasín v Bratislave. Teraz nás čakajú cele týždne mravčej práce pri kontrole hárkov a overovaní správnosti podpisov. Ďalšie kroky potom už budú na primátorovi a mestských poslancoch,” dodal. Veronika Hliničanová z iniciatívy prízvukovala, že občanom museli vysvetľovať, prečo po štyroch rokoch opäť musia podpisovať petíciu. „Museli sme vysvetľovať, že sme čelili krádeži hárkov a škandalóznemu súdnemu rozhodnutiu, ktoré vôľu ľudí zmarilo,” povedala.
Foto: Vulkan Partizánske

Firma by mala denne vyrobiť zhruba 5-tisíc kusov ochranných rúšok, objem produkcie bude závislý od plynulosti dodávok materiálov. Zamestnanci budú na výrobe rúšok pracovať aj cez víkend. Rúška na tvár sú vyrábané zo 100% bavlny, sú prateľné. Tento materiál odporúča aj hlavný hygienik v ČR, iDnes.cz.

Kúpiť ich môžete aj osobne v Bratislave v prevádzke Friers na Kollárovom námestí 20, v čase od 11.00 doobeda do 01.00 hod v noci. Prípadne tiež na kontaktoch ruska@vulkan.sk, na telefónnom čísle 0911232484 alebo na instagrame @vulkanpartizanske.

Vulkan Partizánske spúšťa aj mobilný predaj, pojazdnú predajňu. Odporúča, aby ich kontaktovali starostovia obcí ohľadom dohodnutia termínu a miesta príjazdu.

Okrem ochranných rúšok sú v ponuke aj ochranné gumové topánky, gumáky.

Foto gumaky.jpeg
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
Foto: Vulkan Partizánske

Vulkan Partizánske a.s. patrí medzi európskych lídrov v oblasti výroby špeciálnej celogumovej, gumolisovanej obuvi a polotovarov. Nadviazal na pôvodný výrobný program ručne vyrábanej špeciálnej obuvi a v súčasnosti patrí medzi najväčších výrobcov obuvi na Slovensku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk