Slovenský zväz ľadového hokeja zaplatí za prenájom štadióna na MS 2019 plnú sumu

Zimny stadion ondreja nepelu bratislava hokej.jpg
Foto: archívne, www.napalete.sk

Mesto odmietlo odpočítať zo sumy polovicu, preto Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) bude platiť sumu v plnej výške.

Poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva jednohlasne zrušili možnosť odpočítať si polovicu nájmu, ktorú má zaplatiť SZĽH za prenájom štadiónu Ondreja Nepelu počas šampionátu. Týmto rozhodnutím mesto získalo 250-tisíc eur. Pôvodný návrh, ktorý schválilo ešte predchádzajúce zastupiteľstvo, hovoril o tom, že SZĽH si odpočíta polovicu investícií z celkovej sumy nájmu, ktorá je vo výške 516 064 eur bez DPH. Po štvrtku má zväz povinnosť zaplatiť nájom v plnej výške.

Podarilo sa nám so Slovenským zväzom ľadového hokeja vyjednať 250-tisíc eur. Časť financií bude použitá na to, aby návštevníci, hlavne z Českej republiky, využili svoje vstupenky na zápas na bezplatnú dopravu a nemuseli prichádzať autami,“ povedal viceprimátor Juraj Káčer na margo použitia vyrokovaných peňazí.

Naďalej ostáva povinnosť SZĽH investovať 500-tisíc eur do zimného štadióna na opravy, ako aj 300-tisíc eur na prevádzku štadióna. Opravy sa týkajú výmeny mantinelov a skiel, podlahových gúm, dobudovanie kabeláže pre internet alebo WIFI.

V súčasnosti sa pracuje na drobných opravách a chystá sa takisto výmena a oprava turniketov, bezpečnostných kamier alebo šatní. Tieto opravy sa hradia z rozpočtu mesta. Informoval o tom hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk