Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
rafinéria spoločnost Slovnaft Vlčie hrdlo
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
16. apríla 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Slovnaft zatiaľ neeviduje vo svojej rafinérii výskyt koronavírusu, výroba pokračuje bez obmedzení

Bratislavská rafinéria zatiaľ otestovala viac ako tisíc pracovníkov, všetky testy boli negatívne.

V najväčšej slovenskej rafinérii Slovnaft v Bratislave zatiaľ neevidujú výskyt koronavírusu, výroba tak pokračuje bez obmedzení. Spoločnosť začala pred Veľkou nocou testovať svojich zamestnancov na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus.

Zatiaľ bolo otestovaných viac ako tisíc ľudí, všetky testy boli negatívne. Okrem PCR testov pribudnú aj sérologické vyšetrenia krvi,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Testovanie zamestnancov

Testovanie na prítomnosť koronavírusu je ďalším opatrením na ochranu zamestnancov. „Práca v rafinérii sa nedá vykonávať z domu, preto je testovanie zamestnancov, ktorí od začiatku pandémie pravidelne dochádzajú do Slovnaftu, našou prirodzenou zodpovednosťou. Ako strategický podnik zároveň máme zodpovednosť aj voči štátu a komunitám, aby sme v mimoriadnej situácii dodávali potrebné produkty,“ povedal generálny riaditeľ Slovnaftu Gabriel Szabó.

Pri testovaní sa Slovnaft sústredí na zamestnancov vo výrobnej zóne, teda tých, ktorí sú kľúčoví pre zachovanie prevádzky podniku. Testujú nielen vlastných zamestnancov, ale aj dlhodobých externých dodávateľov, s ktorými zamestnanci prichádzajú pravidelne do kontaktu.

Cieľom tohto opatrenia je zabrániť šíreniu vírusu identifikovaním tých, ktorí nemajú príznaky, avšak môžu ohroziť ostatných,“ konštatoval Molnár s tým, že v prípade pozitívneho nálezu má rafinéria pripravené špeciálne postupy pre okamžitú intervenciu na zabránenie rozšírenia nákazy v rámci podniku a zachovania kontinuity podnikania.

Opakované testovanie

Slovnaft bude zamestnancov opakovane testovať vždy po približne 8 – 10 dňoch. Neskôr k PCR testom pribudnú aj krvné, sérologické testy, ktoré sa budú robiť raz za mesiac.

Kombináciou týchto testov dokážeme efektívne manažovať rôzne stupne ochrany zdravia zamestnancov vo vzťahu k aktuálnej úrovni rizika súvisiaceho s nákazou koronavírusom,“ uzavrel Molnár. S testovaním zamestnancov tento mesiac začala aj rafinéria MOL v Maďarsku, ktorá je rovnako ako Slovnaft súčasťou skupiny MOL.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X