Slovnaft dokončil modernizáciu monitorovacích staníc, obnovou prešlo Vlčie Hrdlo

rafinéria spoločnost Slovnaft Vlčie hrdlo
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

Spoločnosť do tretej modernizácie investovala 600-tisíc eur.

Slovnaft má za sebou zmodernizovanie monitorovacích staníc na meranie kvality ovzdušia v Podunajských Biskupiciach, Rovinke a najnovšie aj Vlčom Hrdle.

Išlo o tretiu a zároveň poslednú časť komplexnej rekonštrukcie staníc, ktoré má spoločnosť vo svojej správe. Trvala tri roky, prvá modernizácia prebehla v roku 2019. Spoločnosť investovala 600-tisíc eur.

V stanici vo Vlčom Hrdle sa vymenil celý merací kontajner, nainštalovali sa nové emisné analyzátory na meranie ozónu, oxidov dusíka, oxidu siričitého, oxidu uhoľnatého, metánu, sírovodíka nemetánových uhľovodíkov, celkových uhľovodíkov a tuhých znečisťujúcich látok PM10 a PM2,5 v ovzduší.

„V rámci prác opravili základovú dosku a elektrickú prípojku. Meracia stanica zachytáva a meria v ovzduší vplyvy Slovnaftu, dopravy, ako aj ďalších znečisťovateľov,“ dodal hovorca spoločnosti Anton Molnár.

Slovnaft v roku 2019 sprístupnil dáta zo svojich monitorovacích staníc verejnosti. Informácie sa dajú nájsť v časti spravodajstva kvality ovzdušia na stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu alebo v mobilnej aplikácii Sused Slovnaft.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk