SĽUK pozýva deti osláviť MDD v predstihu, už v sobotu

Sluk_balkanska_ulica_maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Medzinárodný deň detí oslávi jedno z našich najznámejších folklórnych telies – Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) v predstihu, a to už túto sobotu. Všetky deti pozýva 28. mája do svojho sídla na Balkánskej ulici v Rusovcich na Deň detí v SĽUK-u.

Ako ďalej informovala PR manažérka SĽUK Martina Padušňáková, 6. ročník podujatia ponúkne v Divadle SĽUK a Rusovskom parku od 13. do 18. hodiny program inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou určený nielen deťom, ale i dospelým.

V Škole remesiel ÚĽUV sa deti i dospelí zoznámia so starými remeselnými technikami. Za asistencie odborných lektorov si budú môcť vyrobiť drôtené a šité ozdoby, vyskúšať si maľbu na sklo alebo modelovanie z hliny. V Školičke tanca sa naučia ľudové tance a v speváckej súťaži zaspievajú svoje obľúbené piesne. Nebude chýbať ani piknik v tráve, zapletanie vrkočov, maľovanie na tvár a rozprávanie Baču Čalamachu o živote na salaši, avizovala Martina Padušňáková.

Program Dňa detí v SĽUK-u spestrí vystúpenie Detského folklórneho súboru Hájenka a detskej ľudovej hudby Jarabinka z Bratislavy, predstavenie tradičného bábkového divadla Tyjátr a muzikantská veselohra o tradičných ľudových hudobných nástrojoch Zvuky nie sú muky, ktorú v Divadle SĽUK uvedú až dvakrát, a to o 15. a o 17. hodine.

Okrem bohatého programu sa návštevníci môžu tešiť aj na ľudovú kuchyňu, v ktorej nebudú chýbať párance z Pukanca, podpecníky a ďalšie dobroty, dodáva sa v tlačovej správe k podujatiu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk