Služobný pes Oddelenia služobnej kynológie poriadkovej polície v Bratislave vypátral unikajúceho muža

Harry.jpg
KR PZ Bratislava

Služobný pes Harry v sprievode svojho psovoda vypátral muža, ktorý počas kontroly ušiel z vozidla.

V nedeľu 21. októbra v čase krátko pred 16.45 hod. policajti hliadky PZ Modra kontrolovali OMV značky Renault (EČV NO) na Gaštanovej ulici v obci Dubová. Nakoľko vodič počas kontroly ušiel z vozidla a stratil sa v priľahlom vinohrade, bola na miesto privolaná hliadka so psovodom Oddelenia služobnej kynológie Odboru poriadkovej polície KR PZ v Bratislave.

Po príchode na miesto psovod v sprievode služobného psa prepátral okolie v smere úniku vodiča. Pes sledoval pachovú stopu cez vinohrad až k lesu, kde cez rozbité okno skočil do opustenej záhradnej chatky. Dnu za ním vošiel aj psovod, následne z podkrovia vyskočila neznáma osoba a začala utekať smerom preč od chatky.

Služobný pes opäť sledoval jej pachovú stopu až do vinohradu, kde vypátral a zadržal muža ukrývajúceho sa v hustom poraste. Mužovi boli pri zadržaní služobným psom spôsobené povrchové zranenia, ktoré si vyžiadali len jednorazové ošetrenie. Lustráciou v policajných evidenciách policajti zistili, že vodič viedol osobné motorové vozidlo aj napriek tomu, že má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do dňa 13. decembra 2018.

Následne policajti muža v súlade so zákonom obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie.

Na základe doterajších informácii bolo 22-ročnému Jánovi Ľ. z okresu Námestovo vznesené obvinenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Po vykonaní potrebných úkonov bol menovaný umiestnený v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému za uvedené konanie v súlade s ustanoveniami trestného zákona trest odňatia slobody až na dva roky. Ďalšie okolnosti prípadu sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania policajtov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk