Snehová nádielka nepotešila všetkých, so včerajším snehom bojovalo v meste 11 mechanizmov

sneženie v Bratislave
ilustračné: SITA

Regionálne cesty Bratislava, ktoré zabezpečujú zimnú údržbu ciest ll. a lll. triedy v Bratislavskom regióne, zareagovali na včerajšie sneženie vyslaním 11 mechanizmov do terénu.

„Naše dispečerské strediská v kraji nepretržite monitorujú aktuálny stav komunikácií. Dispečing je v pohotovosti nielen na centrále, ale aj na strediskách Malacky, Senec, Pezinok. Každý deň zasielajú hlásenia, preto Regionálne cesty Bratislava vedia okamžite zareagovať,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ RCB Milan Valašik.

zimný posyp chodníkov
SITA

Údržba je vykonávaná na všetkých cestách II. a III. triedy v Bratislavskom samosprávnom kraji,  v celkovej dĺžke 512 km a na 130 mostoch.

V rámci dôležitosti sú prioritne udržiavané hlavné ťahy, cesty, využívané  autobusovou dopravou, horské úseky a úseky s nebezpečenstvom tvorenia závejov, snehových jazykov a námrazy. Operátom na dispečingoch zatiaľ neboli hlásené žiadne väčšie komplikácie.

snehový pluh, zimná údržba
SITA

Regionálne cesty Bratislava ako správca komunikácií zabezpečujú posyp vozoviek, odstraňovanie snehu z vozovky, odstraňovanie cestných prekážok, službu a pohotovosť, zimné značenie a ochranu pred závejmi ako aj čistenie ciest po zimnej údržbe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk