SNM vo štvrtok porozpráva o 60 rokoch kozmonautiky

Sputnik 1
ilustračné: SITA/AP

Okrúhlemu 60. výročiu kozmonautiky je venovaný štvrtkový podvečer v bratislavskom sídle Slovenského národného múzea (SNM) na Vajanského nábreží.

V Objavovni Prírodovedného múzea SNM bude od 17.30 hod. prednášať Jana Plauchová z Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom, ktorá je okrem svojej odbornej práce známa aj ako autorka sci-fi literatúry. Prednášku voľne prístupnú všetkým záujemcom venuje blížiacemu sa 60. výročiu vypustenia prvej umelej družice Zeme – Sputniku 1 a jeho nasledovníkom. Sputnik 1 odštartoval zo Zeme na jej orbit 4. októbra 1957 o 19:28:34. Informovala o tom Katarína Maštenová z Prírodovedného múzea SNM.

Prednáška venovaná Sputniku 1 a jeho nasledovníkom je úvodnou prednáškou Európskej noci výskumníkov, na ktorej hlavný program pozýva Prírodovedné múzeum SNM o týždeň, v piatok 29. septembra. V poradí 11. ročník medzinárodnej akcie Festival vedy – Európska Noc výskumníkov sa nesie v znamení podtitulu Made by science (Vyrobené vedou, pozn. redakcie) a ponúkne prezentácie moderných metód a výsledkov širokého spektra odborov prírodných vied. Počas Noci výskumníkov, budú všetky expozície a výstavy Prírodovedného múzea SNM otvorené od 9. hodinydo 23.. Viac o podujatí možno nájsť na webstránke SNM, http://www.snm.sk/.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk