Sobotňajšia noc patrí múzeám a galériám, program je zameraný na všetky generácie návštevníkov

Noc múzeí a galérií
SITA

Múzeá a galérie pozývajú v sobotu 16. mája na netradičné programy nielen cez deň, ale i v noci. Slovensko sa totiž už po jedenásty raz zapojí do medzinárodného podujatia Noc múzeí a galérií, ktorý sa tradične koná tretiu májovú sobotu.

Pre návštevníkov múzeí a galérií vo vyše 60 mestách na Slovensku je do noci pripravený bohatý program. Napríklad výstavy, tvorivé dielne, divadelné predstavenia či rôzne prednášky.

„Inštitúcie pripravujú pre návštevníkov zaujímavý a nevšedný program. Špeciálne programy a zaujímavé podujatia dopĺňa jedinečná možnosť nahliadnuť do depozitárov, autorské prevádzania výstavami, nočné prehliadky, premietania filmov, besedy na zaujímavé témy, koncerty a mnoho ďalších podujatí,“ ozrejmila PR manažérka Slovenského národného múzea Silvia Turnerová.

V hlavnom meste sa Noc múzeí a galérií uskutoční po 11. raz. Organizátori aj tento rok očakávajú, že bratislavské múzeá a galérie pritiahnu desaťtisíce návštevníkov. Pre pohodlnú a rýchlu prepravu medzi výstavami a za sprievodným programom pre malých aj veľkých budú aj tento rok bezplatne premávať Vláčik Blaváčik (trasa: Vajanského nábrežie – Rázusovo nábr. – Žižkova ul. – Bratislavský hrad – hotel Ibis – Stará Tržnica) a špeciálne autobusy (Vajanského nábr. – Rázusovo nábr. – Hlavná stanica – Istrijská – Volkswagen).

V Bratislave sa dá v sobotu putovať medzi vyše 30 objektmi múzeí a galérií iba za dve eurá. Tak ako v minulých rokoch sa platí pri prvej návšteve. V každej galérii či múzeu dajú návštevníkovi pečiatku a tí, ktorí ich získajú aspoň päť, sa môžu zúčastniť na žrebovaní zaujímavých cien.

Bohatý program pripravilo k Noci múzeí a galérií Slovenské národné múzeum. Napríklad v sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží návštevníci budú môcť navštíviť výtvarný ateliér a čaká ich aj bohatý program z oblasti zoológie, astronómie, biológie, paleontológie, antropológie či mineralógie.

Slovenská národná galéria sa zapojila do podujatia programom, ktorý umožňuje návštevníkom nahliadnuť do „galerijnej kuchyne“ a akcie avizuje nielen v Bratislave, ale aj na ďalších pracoviskách – vo Zvolene, Ružomberku, Strážkach a v Pezinku.

Otváracie hodiny v zapojených múzeách a galériách sú zväčša predĺžené do 22. hodiny, niekde však až do polnoci. Podrobné informácie o programe možno nájsť na webe podujatia http://www.nocmuzei.sk a na oficiálnych stránkach múzeí a galérií.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk