Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Radi píšete a fotíte, zaujímate sa o dianie okolo seba?
Privyrobte si písaním článkov na blog. Info: [email protected]
Zámocký park, folklór
ilustračné: SITA
27. apríla 2017 Podujatia a kultúra od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V sobotu ožije Zámocký park slovanskými tradíciami

Počas poslednej aprílovej soboty sa bude v Zámockom parku v Pezinku konať Festival slovanských tradícií. Od 10. do 22. hodiny nebude o zaujímavý program núdza.

Na návštevníkov podujatia čakajú stánky s handmade výrobkami, rôznymi doplnkami i dobrým jedlom. Pripravené budú zaujímavé prednášky aj príjemná hudba.

Počas prednášok sa dozviete o Tajomstvách a symbolike ľudových rozprávok, v čom spočíva práca duly, rôzne zaujímavosti o bylinkách či niečo o histórií z úst známej slovenskej historičky Kataríny Nádaskej.

Ako sa uvádza na fb profile udalosti, „zámerom podujatia Pezinskej akčnej kopy je v spolupráci s Centrom voľného času zorganizovať pre rodiny s deťmi podujatie, zamerané na kultúru a umenie, folklór a tradície. Týmto podujatím chceme dať zároveň mladým ľuďom, dobrovoľníkom a priaznivcom príležitosť participovať na podujatí a tým realizovať svoje schopnosti a zručnosti.“ Akciu organizujú Centrum voľného času v spolupráci s OZ Pezinská akčná kopa.

Program bude mať štyri nosné línie:

1. Prednášky na tému histórie nášho kraja, remesiel a tradícií;
2. Tvorivé dielne a workshopy pre deti aj dospelých, práca s prírodným materiálom;
3. Detský kútik;
4. Koncerty hudobnej ľudovej tvorby, piesní a tancov.

Počas festivalu sa uskutoční aj obľúbené stavanie mája.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...