Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklovlak_zahoracik_bsk.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
30. apríla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Od soboty premáva cyklovlak Záhoráčik, trať obnovili po 14 rokoch

Cestujúci sa môžu previezť počas víkendov a dní pracovného pokoja cyklovlakom Záhoráčik na trati Zohor – Záhorská Ves – Plavecké Podhradie a späť.

Región Záhorie sa tak stáva atraktívnejším a dostupnejším nielen pre domácich, ale aj zahraničných turistov. Podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša je dobré, že po 14 rokoch trať obnovili. „Začíname víkendmi, po nich príde celoročná prevádzka aj cez všedné dni. Napojenie na celý tento mikroregión umožní ľuďom aj z druhej strany, keď idú na bicykloch sa sem bezpečne zviesť. Je to naša dlhodobá filozofia tento víkendový cestovný ruch rozvíjať. Robíme to preto, lebo veríme, že tam, kde je trať, tam je život,“ povedal Frešo.

Cieľom projektu cyklovlaku je podľa hovorkyne BSK Lucie Forman rozvoj cestovného ruchu v regióne Záhorie, preto vlak s menom Záhoráčik. „Premávať bude na trati Záhorská Ves – Zohor – Plavecké Podhradie v sezóne od 29. apríla do 1. októbra 2017, a to v sobotu, nedeľu a v dňoch pracovného pokoja,“ uviedla. „Na tejto trati budú platiť všetky prepravné podmienky zľavy v rámci železničnej spoločnosti a Integrovaného dopravného systému,“ povedal člen predstavenstva a riaditeľ obchodu ZSSK povedal Karol Martinček.

Cyklovlak_zahoracik1_bsk.jpg
BSK

„Súpravu tvorí modernizovaná motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie. Súprava bude premávať celoročne každodenne na trati Zohor – Záhorská Ves a cez víkend a vo sviatkoch bude zo Záhorskej Vsi cez Zohor do Plaveckého Podhradia a späť premávať dva razy za deň,“ spresnila hovorkyňa BSK.

„Integrovaná doprava predstavuje budúcnosť verejnej dopravy a vyžaduje si spoluprácu mnohých partnerov. Vďaka spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom dnes môžeme aj my poskytnúť návštevníkom celého nášho kraja vyšší štandard cestovania verejnou dopravou. Cestujúci môžu cestovať Záhoráčikom na všetky cestovné lístky platné v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji s výnimkou lístku pre bicykel, pri ktorom platí cenník ZSSK. S integrovaným cestovným lístkom môžu cestujúci ľubovoľne prestupovať podľa časovej a územnej platnosti lístka u všetkých zapojených dopravcov na regionálne vlaky, prímestské autobusy Slovak Lines či MHD v Bratislave,“ ozrejmil predseda predstavenstva Bratislavskej integrovanej dopravy Marián Rovenský.

Cyklovlak_zahoracik2_bsk.jpg
BSK

Projekt realizuje Bratislavský samosprávny kraj, odbor cestovného ruchu a kultúry, v spolupráci s odborom dopravy BSK, Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, národným dopravcom Železničnou spoločnosťou Slovensko, ako aj so Železnicami Slovenskej republiky a Bratislavskou integrovanou dopravou. Na trati platia okrem tarifných cestovných lístkov ZSSK aj cestovné preukazy Bratislavskej integrovanej dopravy. Rovnako aj Bratislava Card, ktorú predstavili verejnosti začiatkom tohto týždňa.

Turisticky zaujímavé je aj prepojenie okolia Plaveckého hradu s obcou Záhorská Ves, ležiacej na rieke Morava a zároveň na medzinárodnej cyklotrase Eurovelo 13 pozdĺž Železnej opony, s kompou do rakúskej obce Angern – týmto sa stáva Záhorie dostupné pre turistov z Rakúska. V železničnej stanici Zohor je možné prestúpiť z a do prípojných vlakov z Bratislavy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X