Od soboty bude výluka električiek v úseku Blumentál – Krasňany

integrovaná zastávka, MHD, električka
ilustračné: SITA

Počas nasledujúceho predĺženého víkendu bude vylúčená premávka električiek v úseku Blumentál – vozovňa Krasňany z dôvodu nevyhnutnej opravy trate. Informoval o tom Dopravný podnik Bratislava.

Výluka sa začne v sobotu o 6.30 hod. a potrvá až do pondelka do 22.00 hod.

Počas trvania dopravných obmedzení bude náhradná doprava premávať nasledovne:

Električky linky č. 3 budú premávať z Petržalky po zastávku Blumentál bez zmeny trasy, ďalej cez Vazovovu – Krížnu – Trnavské mýto – Vajnorskú do vozovne Jurajov dvor a späť po rovnakej trase. Prestup na náhradnú autobusovú dopravu X3 bude na zastávke Blumentál.

Električky linky č. 5 budú premávať z Dúbravky po zastávku Blumentál bez zmeny trasy, ďalej cez Vazovovu – Krížnu – Špitálsku – Námestie SNP – Kapucínsku ulicu, potom už ďalej po stálej trase do Dúbravky.

Električky náhradnej dopravy, označené ako linka č. X3, budú zabezpečovať premávku v úseku vozovňa Krasňany – Rača (Komisárky) v časoch odchodov liniek 3 a 5.

Autobusy náhradnej dopravy, označené ako linka č. X3, budú zabezpečovať premávku v úseku Blumentál – vozovňa Krasňany v intervale 7,5 minúty a zastavovať budú na Račianskej ulici na zastávkach nočnej autobusovej linky N55.

Prestup medzi autobusovou a električkovou linkou náhradnej dopravy X3 bude pri vjazde do vozovne Krasňany.

Dopravný podnik sa za nevyhnutnú zmenu v organizácii MHD všetkým cestujúcim ospravedlňuje.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk