Šoférujete po Bratislave v noci? Dávajte si pozor na diviaky, môžu vám naraziť do auta

zrážka s diviakom
Foto: Gettyimages, Facebook/ Lamačania - koláž Bratislavadeň

Diviaky, podobne ako iná lesná zver, prebiehajú cez cestu a v noci ich je ťažšie vidieť.

V niektorých častiach Bratislavy žije viac zvierat, pretože sú viac zalesnené. Ide napríklad o Karlovu Ves, Dúbravku, časť Starého Mesta či Lamač.

Lesná zver nie je ako človek a nepozerá sa zo strany na stranu, či je bezpečné vkročiť na vozovku. Niekedy si vodič všimne zver včas pri kraji cesty a stihne zabrzdiť.

V pondelok 6. decembra však také šťastie jeden z vodičov nemal. Do jazdnej dráhy mu vbehlo stádo štyroch diviakov. Nehoda sa stala na Hodonínskej ulici medzi predajňou Mercedes a kruhovým objazdom.

„Vodič nebol zranený, len trošku v šoku. Odnieslo si to iba auto. Diviaky boli úplne v poriadku a prechádzali sa, ako keby tam nik nebol,“ uviedla spoločnosť Pomoc Motoristom pre Bratislavadeň.

Zrážka s diviakom
Vodičovi vbehli do jazdnej dráhy diviaky. Foto: Facebook/ Lamačania

Spoločnosť poskytuje pomoc pre motoristov na cestách. Uviedla, že skúsenosti s nehodami diviakov má tiež v okolí Koliby. Dopravné nehody spôsobuje okrem diviakov aj vysoká lesná zver.

Pred rokom sa nám do redakcie ozval so svojou skúsenosťou čitateľ Karol. V zimných mesiacoch sa vracal z práce a prechádzal po Devínskej ceste. Diviak mu narazil do prednej časti auta, ktoré putovalo rovno do autoservisu. Po diviakovi však nebolo ani stopy. Karol ho hľadal aj s policajtmi, no nenašli ho ani niekoľko metrov od miesta nehody.

Máte osobnú skúsenosť so zrážkou s lesnou zverou?

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom